Съвет при спрени субсидии за 2013 година

• S
    Колеги,за пореден път се убеждавам, че живеем в държавата на абсурдите! На 21.12. звъннах в ДФЗ да ги питам защо нямам преведени субсидии,при условие че нямам наддекларирани площи и пасищата, които използвам са в добро състояние. Една женица с много \"приятно\" гласче ми обясни, че тъй като за 2009г. имам наддекларирани площи и съм бил съден за това е била издадена заповед на такива като мене за 2013г. да не им се изплати нито лев субсидия!rnКато факта ,че съм си платил глобата и от тогава не съм имал наддекларирани площи няма никакво значение!?! rnМоля ви ,дайте ми съвет как да постъпя! Жалби ли да пиша,да ги съдя ли ,просто вече не знам каво да правя?rnНякой колега ако се е сблъсквал с нещо подобно нека пише!
  • D
    Тази година и аз се сблъсках с подобен проблем,при мен само че е с животни.Овцете,които от 2г са мои и са в моя животновъден обект,изведнъж се оказаха че не са прикрепени за тази кампания за името ми.Сега започвам с писма и жалби,а по-нататък ако се наложи и съд.Кой какво е сбъркал в системата им не ме интересува,аз ще си търся правата.Животните все още си ги гледам. Не стига че ни затрупаха с бумащина,ами и което зависи от тях и него оплетоха.А на мен от София трима различни хора по телефона различни причини и съвети ми дават.Ясно колко са наясно и те хорицата.
  • P
    Oпиши Подробно проблема, за да се надяваш на разумен съвет!
  • K
    съд колега!изчакаи да получиш писмо за какво ти отказват и добър адвокат,ще свърши работа

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

324 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

404 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

225 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

316 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

778 0