Съвети за отглеждане на добитък спрямо цени и пазари

• B
    Здравейте интересуваме мнението на по-старшите. С какъв добитак да се занимавам, спрямо, цена пазар и начин на отглеждане, дали овце или крави или друг вид животни ? Благодаря предварително
  • B
    А мога ли да попитам как стои въпросът със прасетата... Има ли четящи форума свинари, които биха споделили в сбита форма баланса от калкулацията сй... Мисля си за това... но реалният опит и дума е друго нещо
  • N
    Като шега най добрие е отглеждането на депутати - те ще ви носят най много доходи и ще правят изгодни за вас закони. При приплод увеличавайки бройката може да имате цял парламент.Сега сериозно относно вашата инвестиция. Съобразно региона на инвестицията, финансовите ви възможности и потребителите в района на вашата продукция се разработват варианти на инвестицията и се взема решение. Ако искате професионално да се подходи се обръщате към консултант. Ако не взимате решение като повечето и на късмет. Ако желаете консултации тел.0887919321 и email [email protected]
  • N
    Като шега най добрие е отглеждането на депутати - те ще ви носят най много доходи и ще правят изгодни за вас закони. При приплод увеличавайки бройката може да имате цял парламент.Сега сериозно относно вашата инвестиция. Съобразно региона на инвестицията, финансовите ви възможности и потребителите в района на вашата продукция се разработват варианти на инвестицията и се взема решение. Ако искате професионално да се подходи се обръщате към консултант. Ако не взимате решение като повечето и на късмет. Ако желаете консултации тел.0887919321 и email [email protected]
  • K
    Колега според мен ако имаш желание и малко начален капитал с каквито и животни да се захванеш ще имаш успех. Аз лично се захванах с телета и овце имам по 50 бройки. Засега свързвам двата края, защото приходи имам единствено от 8 телета които продадох за месо. Но сега чакам да ми се отелят няколко крави поне да почна да си покривам разходите от млякото. Тази година мисля че ще имам и печалба, защото като се оагнат и овцете се очакват приходи и от агнета после и от мяко . Според мен животновъдството ще става все по печелившо занапред. Въпроса е в тия трудни времена кой ще може да прескърца! Пожелавам ти успех!
  • P
    Животновъдството, без субсидите едва крета, но скоро разбрах, че някои се оправят и без държавата... Вече знам няколко човека, гледащи телета за угояване на ясла, купуващи си всичкия фураж(нямат земя и пасища), с хора грижещи се за тях и сметката им излиза без държавна помощ...
  • B
    Dragon-еее, Завършил съм математика Наистина добра идея ми даваш, да формулирам основните принципи за вземане на решения в Селското стопанство. Плюс това, мога да изведа в ясен вид и зависимостите, като всичко това се опише в таблици и формули... Хмм. Но всичко това си е теория. На практика си оставам един имигрант, който си мечтае ... Надявам се мечтата да приключи скоро... Тази година.
  • D
    Интересен е този въпрос... Според мен, първото нещо е да се направи анализ на това, с каква база и финанси ще се започне бизнес планът. Следствие на което ще се оформи и самата дейност. С други думи, ако говорим на математически език, Трябва да напишем какво ни е дадено, да напишем как евентуално изглежда решението и тогава от самосебе си ще излезе какво търсим Аз самият решавам тази задача вече 6 година. Изходните ми условия все се променят, а от там и самата задача в теоретичната си част. Ту имам пари но нямам база, или имам база но нямам пари... В момента съм на мнение да съкратя (да "развържа") част от недвижимият ресурс и да го прехвърля във финансов и тогава пак да правя уравнението.... Даже ми минава през ума да потърся и съдружник... Но само да стоя и планирам и да чакам все нещо, някъде да се промени, да настъпи дадено събитие..... вече не е решение да задачата.?.........................------------------6 години решаваш едно уравнение?Трябваше досега да измислиш цял нов раздел от математиката!:-) :-) :-) :-) :-) :-) Като човек,който се занимава с животновъдство от близо 20 год.(10 от които,основно с това),мога само да завиждам на нерешителността ти!
  • D
    Най добре с камили или лами а иклимата става всепо подходящ...
  • B
    Интересен е този въпрос... Според мен, първото нещо е да се направи анализ на това, с каква база и финанси ще се започне бизнес планът. Следствие на което ще се оформи и самата дейност. С други думи, ако говорим на математически език, Трябва да напишем какво ни е дадено, да напишем как евентуално изглежда решението и тогава от самосебе си ще излезе какво търсим Аз самият решавам тази задача вече 6 година. Изходните ми условия все се променят, а от там и самата задача в теоретичната си част. Ту имам пари но нямам база, или имам база но нямам пари... В момента съм на мнение да съкратя (да "развържа") част от недвижимият ресурс и да го прехвърля във финансов и тогава пак да правя уравнението.... Даже ми минава през ума да потърся и съдружник... Но само да стоя и планирам и да чакам все нещо, някъде да се промени, да настъпи дадено събитие..... вече не е решение да задачата.
  • T
    Прочети и помисли за щрауси...Аз вече имам 500...
  • B
    Е браво бе искам сериозно мнение, от сериозни хора а то насреща ми маймуни, ами тогава да ви подхващам. Шегувам се
  • K
    най-печеливш "добитак" са маймунките. Успех
  • R
    Приятелю, като гледам часът в който задаваш въпроса мога да ти препоръчам само едно. Вземаш една крива тояга, отиваш в Парламента, там говеда много и право към Родопа ги подкарваш!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

347 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

429 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1081 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1649 2