Избор на нов трактор и шредер за планински пасища с наклонен релеф

• A
    Привет колеги, rnrnпускам поредната тема за избор на нов трактор. Четох всичките постинги досега, но все пак реших да питам и аз. Първо да кажа че съм нов в земеделието, наел съм към 3000 дка пасища, които имат нужда от сериозно почистване. Терена е планински, с наклони. Трябва техника, макар че дървета над 6 см ще махаме на ръка. Четох доста, гледах и техниката и реших да е нова. rnrnКакво мислите за тракторите КИОТИ? Гаранцията е 2 години, независимо от моточасовете, хората в сервиза ми се видяха доста професионални.rn rnБеларус не ми се взема, а и от скъпите западни трактори също, защото почистването на тези пасища доста ще го износи този трактор за кратко време. Киоти 55 коня е 46 000, 90 коня е 72 000. Гледах и LS, и те са корейски, 90 коня е 58 000 в момента - 2 години или 1500 мч гаранция.rnrnСега чакам инфо за експолатационните разходи и някои други характеристики, за да мога да сравня по-точно. Шредера ще е Занон - 1850 вероятно. Интересно е че и на трите места където питах казаха че за шредерите които продават са нужни толкова к.с колкото е указано или дори по-малко - с една дума самите търговци ме съветваха да взема по-малък трактор - до 60 коня. А те имат интерес да взема по-голяма машина! rnНо пък всички мнения тук във форума са за това да се вземе по-мощен трактор, поне 30 к.с отгоре на това което дават за шредера. Като начало ще обработвам и към 200 дка фуражи - царевица, люцерна, може би пшеница.rnrnПредварително Ви благодаря за мненията и отделеното време.
  • L
    Здравей колега! Обади се на Монтажагро оод-гр.Стара Загора официален дилър на Кубота Тел:0892 241 501 0892 241 502 0892 241 505 0892 241 511
  • D
    A защо си се насочил към КИОТИ един приятел си взе John Deere 5820 за около 70 хил. лв. с разноските за транспорт от чужбина незнам точно от къде.Това са хубави трактори например 2007 дог. или 2008.88 конски сили са.Мисля че ще ти свърши работа.
  • Y
    мой приятел има Киоти,мисля че няма и 1000 м.ч..имаше теч от задни крайни предавки,проблем с нафтовата помпичка,ядове с хидравликата
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • E
    много ясно че големият трактор е по добре но стига да можеш да си го позволиш
  • A
    виж зетор. 80 или 100 коня.В карлово фирма трактор инвест имат мулчери. Аз имам Уни Ино 205.Дърпам го с зетор 85 к.с. За 2 години са изчистени около 4000 дка с него и не мога да се оплача от мулчера. Тои е от наи тежкия тип и сега чуковете ще станат за смяна. Чистил съм ниви оставени от комунистическо, неработени по 25 години. Дебелите се режат с резачка, останалото с мулчера. При правилна експлоатация, гресиране не би следвало да имаш проблем да изчистиш твоите декари.Веднъж изчистении, след това е просто и лесно бързо препускане по ливадите за почистване, ако не ги обработваш земите.Малък трактор не е добра идея за голям мулчер от тежък тип, а на теб такъв ти трябва. Пример:Моят го закачи едно юмз.Идва голям шипок и юмз-то гасне.Трябва обороти, трябва и мощност. Киоти или квото и да е нека е поне 80 к.с., за да има запас, и всички трактрори на вала отзад идват с по 20 к,с по малко от дадените на мотора. един е Джон които е на вала колкото на мотора. Няма да съжаляваш ако купиш по голям.
  • J
    Имай предвид, че Кайоти трактор, с 55 КС има 46КС на РТО, и 39 ако е хидравлично. Ако искаш да ореш с него, ще имаш още по-малко. Малките трактори не са правени, за да обработваш с тях много земя, те са предвидени за лека работа, като пръскане, да обработиш леко земята между редовете на лозе или земя засета с боровинки. След като трактора не е нещо, което може да си позволите да заменяте често, по добре би било като вземета да имате 20 КС в запас, отколкото да не ви стигат. Това би удължило живота на трактора.
  • E
    от две години имам киоти 60 кс и занон tmu 210 работна ширина справя се по добре от 952 доволен съм от сервиза
  • V
    Проблемът е,че шредера е машина,която работи над земята и от там съсипва гумите и е препоръчително да се кара с гуми,които са пред изхвърляне.Шредерът оптимално се агрегатира на преден навес или е модел с изнесено рамо,иначе се рискуват проблеми с кабели и маркучи.Разликата между машина с изнесено рамо и обикновенна ти е стойноста на преден навес с Вом.Има горски тип шредери,които без проблем отстраняват и дървета до 10на см диаметър.Ако не ти е нужен трактор в последствие е по-удачно да си платиш за услугата и да закупиш малък трактор и шредер,с който само да подържаш.Има и друг момент,хубаво е трактора да има бавна група на скоростите за да не задънва.Нормалните тракторни кутии се движат на около 2км/ч на най-ниска предавка в номинални обороти. А за трактор от малките си бих взел Кубота-3години и 3000часа гаранция
  • S
    Вземи си по мощен не дей на минимума винаги ни трябва повече запас от мощност.За киоти скъпи ми се виждат 90 кс. над 70 хиляди според мен си вземи дойц агрофарм 100 коня горе доло същите пари.Аз имам два броя и съм много доволен.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

87 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

59 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

172 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

631 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1217 3