Директни плащания на площ 2009

• G
    Здравейте,\r\n\r\nНякой да знае нещо повече за промените в наредбата за директните плащания на площ.\r\n\r\nАз днес очертавах засетите площи за 2009 и от областната Разплащателна аганция казаха, че 2009 щели да плащат не както до сега по фото снимки а по анкетна карта за регистрация като земеделски производител....\r\n\r\nОсвен това ще трябвало да се комасираме по някакъв начин официално (в мемента ние сме се разбрали на отделните производители някак) - и разбира се за това ще се плаща\r\n\r\nАз обработвам реално 5500 а съм регистриран с 3000 - за другите хората нямат документи
  • D
    Аз предлагам и следното: Общинските поземлени да са първото сито на неправомерно ползване и очертаване на земи.Знам,че работата им е много,но ако проблемите се решават още в началото ,всичко ще е по-лесно.Те в момента казват-нас това не ни интересува-вие казвате ,ние чертаем-после се оправяйте сами. Ако те се заемат съвестно да спазват и използват законите в земеделието още в самото начало-всичко ще е перфектно.Мога да заявя най-отговорно,че в някои общински служби ,самите служители злоупотребяват с власта си.
  • Приятел от РА - радвам се че най-накрая човек от земеделските служби се включи дано четеш и дискутираш с нас и за напред вярвам че можем да си бъдем полезни. 1. Ако документа не е толкова важен за едн. плащане на площ да не забравяме, че дори и да вземем субсидия за тази земя ние търпим загуби защото не можем да си върним акциза за горивата така за нея 2. Застъпване на площи има не толква защото има неуредени поземлени отношения а поради факта че РА не инспектира на място КОЙ наистина ОБРАБОТВА тази земя - в дадена област има средно 100-150 землища един човек мове да ги провери за 100-150 дена в годината и след първата/втората година ще е напълно наясно кой къде и колко земя работи - пример КТИ-то как ни познават лично на местно ниво. 3. Позволява се лица не регистрирани като земеделски производители да декларират че обработват площи - ей така ни тормозят собствениците на земя - не искат да сключват договор с нас ама "...ние да сме я работели замята нямало проблем" и после отидат и я регистрират (същото правят и фондовете) и хоп вземат субсидята и рентата. 4. Ако искате наистина да отделите тези които работят земята - гледайте кой какво е продал предходната година - не може да не продаваш земеделска продукция а да вземаш субсидия За мен измамите ще спрат тогава и само тогава когато ПРОВЕРКИТЕ НА МЯСТО НЕ СЕ СЛУЧВАТ ПОСТФАКТУМ ЗА ДА СЕ НАМЕРИ ВИНОВНИК, А СА РЕГУЛЯРНИ С ЦЕЛ НА МЕСТНО НИВО ДА СЕ ПОЗНАВАТ ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ.
  • R
    ""... дори да знаем че са от най добросъвестните.така че имайте търпение и бъдете честни. Поздрави...." ПРИЯТЕЛЮ...! Обясни на посевите , че трябва да почакат до след жътва, за тор и препарати....
  • Идеяата за документ за ползване на земята е на Национално ниво никъде по регламент не се изисква такъв документ. Единственото условие е че има право да получи субсидия ПОЛЗВАТЕЛЯ НА земята.Големият проблем са площите декларирини от 2-ма и повече зс,за 2008 г като процент от общо подадените заявления- тези зс са около 12%.Само за сравнение този процент в Холандия е 0,0001т,е, за 10 год. имат 10 такива случая,именно това забавя изплашането на субсидиите в по ранни срокове тъй като докато не се разрешат тези спорни площи субсидия не може да се изплати на повечето бенефициенти дори да знаем че са от най добросъвестните. Всички застъпвания се решават на база документи доказващи правото наползвае на земата,тука идва големият проблем с големите поземлени фондове на които документите са им "ПЕРФЕКТНИ" Знем че процедурата е тежка и тромава ,но това е единственият начин да се усвояват тези пари. Ако пропуснем едно от правилата наложени ни от ЕС рискуваме в голяма степен тази мярка да бъде спрана, така че имайте търпение и бъдете честни. Поздрави.
  • жояа
  • G
    Благодаря много за отговорите А проблема е, че не знам ЕГН-то на правнучката и къде е починала а тази информация ми я изискват за да издадат удостоверение за наследник на който и да е от наследниците. Докато издирвах всички наследници стигнах до тази пра внучка и ... А кмета ми показва една наредба в която пише да се посочат ВСИЧКИ наследниси в заявлението
  • T
    Кмета е длъжен да издири липсващата информация /за ЕГН, № на смъртен акт и др./ от служба ГРАО или ЕСГРАОН. Никой няма да му откаже такава информация. Съмнявам се ,че в Кметството нямат такава информация.За всяко лице има личен картон в който се записва всяка една промяна свързана с него.Сигурно някой не си върши добре работата. Пиша тези неща,защото в момента съм едновремнно регистриран земеделски производител и кмет на кметство, и се възмущавам как така ще отказват да издават такива удостоверения.
  • До Жоро-Н: Ами нали имаш ЕГН на тази правнучка от удостоверението за наследници на този на който тя е наследник - няма как там да не и има ЕГН щом и тя ти излиза като наследник . За това къде е починала, можеш да питаш в ЕСГРАОН към общината, но по-добре е за да не те мотаят да задействаш някой приател в МВР да провери в компютъра си на работа.
  • G
    Проблема са удостоверенията на наследници. Кмета ми цетира една наредба според която в искането за издаване на удостоверение за наследници трябва да се посочат ВСИЧКИ преки наследници (техните ЕГН-та и къде е издаден смъртн акт ако са починали), Всички наследници на починалите наследници и т.н - аз да не съм ФБР сега 200 дка ми висият поради факта една от правнучките е починала и не мога да намеря къде е издаден смърния акт и ЕГН-то съответно - ПОмагайте със съвети
  • http://dv.parliament.bg/DVWeb/index.faces
  • правното основание означава всякакъв вид формален или неформален документ, от който става ясно че обработваш дадена земя. Като пример бих дал дори договори подписани на капака на автомобила или декларация от собственика, че разрешава ползването на имота. Тези неформални документи могат да послужат за доказване на правно основание при идентификацията на площите като за тази цел се отбелязва код 7, т.е. друга неформална договорка.
  • доколкото разбрах тези договори ще се изискват при проверка от РА.Много ме притеснява фразата "правно основание за ползване на земята".Ако имаш подписани но не вписани договори дали ще попадат в тази "правна"категория
  • Господа, същинската идентификацията все още не е започнало поради късното обнародване в ДВ на Наредба №5. Идентифицирайте си цялата земя която обработвате, макар да нямате договори за нея. Тези договори се изискват единствено и само ако възникне застъпване и тогава трябва документално да доказвате правното основание.
  • Става въпрос за бр. 22 на Държавен вестник, там е публикувана наредбата.
  • http://dv.parliament.bg/DVWeb/broeveList.faces тук можете да изтеглите и прочетете Наредба № 5 от 27 февруари 2009 г. за условията и реда за подаване на заявления по схеми и мерки за подпомагане на площ

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

216 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

144 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

704 0