Какви са субсидиите по мярка Качество на продукцията - 2014 ?

• J
    Колеги,знае ли някой кога и колко ще е помоща за череши на тон ?.
  • T
    Бюджета е 15 милиона, проблема в че до сега го деляха по равно между плодовете и зеленчуците. Черешите са със среден добив от 1400 кг на декар т.е подпомагат се 700 а за зеленчука добива е 28 тона орънжерийно домати и 33 т краставиците З А П О В Е Д № РД09-1378 София 07.12.2012 г. на МЗХ още от Мирослав Найденов . На практика ако пак го разпределят по равно производителите на плодове няма да вземем нищо и 5ст на килограм може да не се паднат 20-30 лв на декар. Трябва да се раздели бюджета между плодове и зеленчуци за да е по справедливо. По деминимис миналата година направо се подиграха 450 х.лв за плодове и картофи и 1500 000 за зеленчуци ЩЕ СЕ ВНАСЯ ТУРСКО явно това е идеята. А за въпроса ви, докато не се обработят всички заявления за подпомагане никой не може да каже колко ще са парите миналата година 15 дни преди плащането се разбра

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Млад земеделски производител

Някой знае ли кога ще изплащат субсидиите на младите земеделски производители? Според граф...

61 0

Обвързано подпомагане

Т: За сега пълно мълчание.Юоже би графика няма да бъде спазен.

225 1

Подпомагане за сини сливи

Р: Ами коя слива ,ако не синя,може би сливата на Мата Хари ще подпомагат.

203 1

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

134 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

225 0