Засаждане на бадемова градина

• J
    Здравейте колеги, смятам да засадя около 10 дка. бадеми. Искам да разбера какви са добивите от декар с черупка и само ядка?
  • T
    Колеги насяхте ли бадемовите градини тази зима!!!Много мераклии имаше някой зася ли!!!
  • A
    A някой да има представа за средния добир от декар в Турция и Гърция?
  • D
    tova e dosta seriozna rabota.Parvo trqbva da se po4ne s edna karta na klimati4nite osobenosti na parcela tazi info se polu4ava ot Nacionalniq institut po hidrdldgiq i metrologiq posle se pravi analiz na po4vata dali e podhodq6ta i za kakvo i.t.n ako vse pak tova vie intresno pi6ete az sa6to 6te pravq takava gradina ama v Primorsko!!!!
  • E
    В Гърция тази година без черупка вървяха на 5.00€/кг. а по магазините стигат до 14€/кг. Интересно ми е какъв сорт имат, гледах че са с по-малка ядка и по пълна от тези които съм виждал в България. Има ли представа някой каква машина трябва за премахването на черупките и някакви цени?
  • P
    Здравейте, искам да инвестирам в бадемови градини, но до сега не съм се занимавал. Имам около 500 дка до Ямбол. Изчетох доста в интернет, но информацията е много разнопосочна.Някой може ли да ми помогне със актуална информация-подходящ ли е района на Ямбол, колко е добива на декар, как въври изкупната цена. Въобще има ли пари в тази работа.ь Благодаря предварително!
  • K
    Аз съм от Ивайловград и имаме 15 дека бадемова градина , добивете тук са от около 70 кг на декар , но градините вече са стари и добива пада. Тази цена от 6.50 за килоград ядка е смешно, моля ви се тази година бяха по 5 лв с черпка .Като градините никога не са торени , а ако са може да стигне добива дори и повече
  • I
    За бадемите има много изисквания към мястото, не са само температурите. Изкупната цена на ядката е средно 6.50 лв/кг.за сборна, а нашата е само такава. Основно се изкупува от района Ивайловград-Златоград, където са най-големите насаждения.
  • T
    верно е че цъфти рано но пък си завързва сега си сложих 2 сорта по реда на прасковите купих ги от натуралбаланс пловдив на брезовско шосе малко след бившия сервиз пежо сложих сортове тексако и херадуей за опрашване тази година единия сорт има бадемчета така че на есен ще го видя като сорт но по отношение агрохимията пръскат се по схемата на прасковата и трябва да знаете че някой си мислят ще засея орехи и бадеми за да не пръскам изобщо не е така и те си имат струпясване и ранно кафяво гниене така че ако искаш да береш трябва да се грижиш те препаратите си искарват парите и отгоре
  • T
    здравейте аз изкорених в стара прасковена градина около 30 бадема ограмни дървета градината е била праскова НА подложка бадем и и в последствие от избилите подложки са израснали тия бадеми през времето в района на русе тутракан по поречието на дунав почвата е пропусклива не е тежка и не задържа много вода бързо се отцежда за 5 години в които ги гледах нямаха не плододаваща година
  • K
    здравеите бих искала да попитам знаете ли от къде мога да си набавя разсади на бадемови дръвчета и горе долу на каква стойност варират. Благодаря предварително
  • а ти go6o,като не можеш да пишеш правилно на латиница, поне пиши на кирилица може да си по добър.
  • Благодаря ти млад фермер.
  • Ако искам и 1/4 ще засадя ти като не си компетентен за отговор,защо се вкл.това е в двор, а не в овощна градина, имам и други дръвчета.
  • Ami zasadi si o6te pone polovin drav4e be priqtelu 4e da ne e sami6ko hi - hi - mai ni bazika6 ne6to aaaaaaaaaa
  • Всички бадемови сортове са самостерилни и при създаване на бадемово насаждение трябва да се засаждат по няколко едновременно цъфтящи сорта, които да се редуват през 2-4 реда.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

цена на синя слива

някой може ли да ориентира за цени на синя слива

288 0

Сливи стенлей падат още докато са зелени

Здравейте колеги, имаме овощна градина със сливи стенлей, забелязах че сливите са почнали...

255 0

Моля за съвет относно сушенето на сливи

Здравейте! Интересува ме лесите задължително ли трябва да са от дърво? Възможно ли е да...

444 0

Смокиня, младо дръвче, трябва ли подрязване на върха

Здравейте, Имаме въпрос за младо смокиново дръвче посадено миналото лято. В момента дръ...

630 0

Какъв сорт орехи бихте препоръчали да се засадят в северозападна България?

Искам да засадя 15 декара орехи и се чудя какъв сорт да са?

653 0