Как да избера агнета?

• A
    искам да си купя дваистина агнета за дамазлък каква порода да тарся и как да си избера ,
  • toni obadise na 0889893266
  • M
    Най- неизгодно му е да купи агнета и да ги гледа тях за овце.
  • C
    за това му казвам да НЕ си взема агнета а овце на 2-3 агне Мирко
  • M
    An4e ako zeme agneta te nqma li da stanat sled vreme dzviski ili napravo 6e stanat maiki s mai4in instinkt
  • A
  • C
    защото дзвиските нямат развит майчин инстинкт и като вземеш 20-30 и се оагнят познай-ЛУДНИЦА!И мастита е по-лесен
  • B
    Аз много не гледам,купувам примерно 10 бр.като ми харесат 2-3 оставям ги ,другите заминават във фризера или на буркани и готово,всичко е пито-платено.
  • A
    благодаря за съвета
  • C
    или трето
  • C
    на 2 агне
  • C
    не Миро ще го заболи главата
  • M
    spored men nai dobre si vzemi dzviski
  • M
    Първо трябва да провериш във вашия раьон коя порода вирее най-добре, това относно прородата.Освен това мисля че е по -добре да си купиш готови овце навместо да чакаш агнетата да пораснат. Иначе агнета за разплод не се избират трудно. Въпроса е да не са "загръдели", един вид да се в добра кондиция, жизнени и добре гледани.По агнетатат можеш да се ориентираш и в известни граници за млечността на майките им.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта