Дайте информация за националната програма за контрол на вредителите в трайните насаждения през зимния период

• P
    Защо нищо не се разбра за тази опция??!!!
  • T
    Здравейте колеги за пролетта има заложен бюджет по 20 лв на декар за 2 пръскания вижте програмата в БАБХ. Проблема е че за повечето овощни видове няма заложени препарати и на практика няма да могат да бъдат подпомогнати. Елементарните медни препарати нямат регистрация за много от плодовете само с прасковата въпроса е до някъде решен. Не знам защо гласуват бюджет без нормална програма трябва да се говори с специалистите в БАБХ и да се види дали ще ги променят нещата до пролетта че то не остана време пак ще има някой не разбрали. А по отношение есенното подпомагане ДФЗ се справи блестящо до 20 на всички агрофирми беше разплатено за което можем да благодарим. Успешна година на всички производители на плодове
  • N
    Разбра се то ама късно. Аз се отказах, защото при мен със 100 дка ябълки за зимно пръскане се признава САМО карбамид, и то купен след месец октомври с фактура по банков път,по която да НЕ Е имало плащане. Плащането на помощта трябвало да бъде директно към доставчика. А бе с две думи пълна простотия и в крайна сметка се отказах да бягам по институции за 300-400 лв.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

черешите в цяла България

Правителството уж щеше да помага на българските производители а сега затвори пазарите , ед...

255 0

Мнения за трактор Владимировец т25

Колеги, дайте ваше мнение трактора как се справя в овощна градина, като оре, пръска и с му...

265 0

БOЛЕСТ ПО МЛАДИ ЧЕРЕШОВИ ДЪРВЕТА !!!

kris200: Зимните пръскания с медни препарати правиш ли ги? Това е засега единственото решение за ог...

569 1

Кроене, череши

Здравейте. Исках да попитам, днес кроих череши около 10 годишни, но не успах да намажа вси...

796 0