Сключване на договор със сертифицираща фирма за био растеневъдство

• M
    Предстои ми да избирам фирма с която да сключа договор до края на годината. Какви документи трябва да подготвя предварително? Става въпрос за черупкови насаждения, земята е с начин на трайно ползване - нива. Трябва ли преди да сключа договора да променя начина на ползване в тр. насаждения? \r\nПитам Ви защото нямам много време, а се изисква такова за проманата на начина на ползване на земята.\r\nБлагодаря!
  • M
    Пушка нямаш ли? (По възможност ДВУцевка..,за по-реалистични усещания.)
  • M
    Ужас! Дано успееш да си решиш проблемите.
  • P
    КЮ в Пловдив ми Е...Х мамата. Допуснали техническа грешка. С тази грешка ми резнаха 100% плащанията по мярка 214. После ми се обадиха,че отстранили грешката и съм щял да си получа плащането. От ДФЗ-ЦУ ми обясниха днес,че ако наистина са отстранили грешката плащане ще има след 01.06.2014 година,но пак проблем. ОТ МЗХ отдел агроекология ми казаха,че корегирана информация от КЮ относно мене не е получавана... Кю ми казаха,да не съм звънял повече да ги претиснявам,че всичко било ОК и съм щял да получа плащане. На кого да вярвам??? Е...И фирмата.
  • E
    Да всички в Габрово работим с КЮ,но какво се получава. След проверка в системата на ДФЗ виждам,че сум порязан с 100% от АГРОЕКОЛОГИЯ. След телефонен разговр с ДФЗ ми обясниха,че КЮ са подали инфо към тях,че НЕ съм спазил регламента. При наличието на договор, анекс за нова година 2, инспекторски доклада,проверка от РРА относно агроеколгия!!! След обаждане в офиса на КЮ,секретарката ми обясни,че било 17,20 и си тръгвала да съм се обадил днес. Просто нямам думи.След това ми се обади инспектора,ми и ми обясни,че можело да има техническа грешка. Просто нямам думи. Цялата документация е ОК след проверка на КЮ,обощната градина е ОК и накрая едно голямо нищо. Дано си оравят грешката
  • P
    Да всички в Габрово работим с КЮ,но какво се получава. След проверка в системата на ДФЗ виждам,че сум порязан с 100% от АГРОЕКОЛОГИЯ. След телефонен разговр с ДФЗ ми обясниха,че КЮ са подали инфо към тях,че НЕ съм спазил регламента. При наличието на договор, анекс за нова година 2, инспекторски доклада,проверка от РРА относно агроеколгия!!! След обаждане в офиса на КЮ,секретарката ми обясни,че било 17,20 и си тръгвала да съм се обадил днес. Просто нямам думи.След това ми се обади инспектора,ми и ми обясни,че можело да има техническа грешка. Просто нямам думи. Цялата документация е ОК след проверка на КЮ,обощната градина е ОК и накрая едно голямо нищо. Дано си оравят грешката
  • M
    ...ходих до Общинска служба земеделие, ми отговориха, че в момента нямат договор с потдържаща фирма и няма как сега да променя начина на трайно ползване. Кви договори? Пускаш заявлението, товариш ги в колата да ти видят имота, като са готови и си плащаш. ''''''''''''' - Процедурата е описана в чл. 78а. в Правилника за прилагане на закона за собствеността и ползването на земеделските земи. Собственикът на земеделска земя или упълномощено от него лице писмено с нотариална заверка на подписа може да подаде заявление до общинската служба по земеделие за промяна на начина на трайно ползване на имота или на части от него за други земеделски нужди. Необходимо е предваритело да трасирате границите на парцела. Началникът на общинската служба по земеделие назначава комисия в състав: двама представители на общинската служба по земеделие и < """ представител на изпълнителя на технически дейности за поддържане на картата на възстановената собственост""">, която съвместно със собственика или упълномощеното от него лице извършва проверка на .......................... Комисията съставя протокол, в който отразява констатирания начин на трайно ползване на имота. Протоколът на комисията се одобрява от началника на общинската служба по земеделие и се съобщава собствениците. " " МЗХ очаква решение от Съда по проблема с издаването на имотни скици" - този проблем го има в няколко Общини. -
  • P
    ...ходих до Общинска служба земеделие, ми отговориха, че в момента нямат договор с потдържаща фирма и няма как сега да променя начина на трайно ползване. Кви договори? Пускаш заявлението, товариш ги в колата да ти видят имота, като са готови и си плащаш.
  • M
    всички в габрово работим с кю, за начина на траино ползване не си длъжна веднага да го променяш те идват и виждат какво има на терена. Дано да си прав, защото сутринта когато ходих до Общинска служба земеделие, ми отговориха, че в момента нямат договор с потдържаща фирма и няма как сега да променя начина на трайно ползване. Благодаря!
  • G
    всички в габрово работим с кю, за начина на траино ползване не си длъжна веднага да го променяш те идват и виждат какво има на терена.
  • E
  • M
    Моля, за мнение - фирма Q SERTIFICATION?
  • N
    имаш достатъчно време до края на годината.няма място за притеснения.продължавай по плана и ми кажи какво е станало..тия неща стават и със задна дата...
  • E
    yes ! всяка сертифицираща фирма ще ти даде документ за попълване след това щи дадат оферта и плащаш предварително идват правят струват и така на татака имаш доста работа
  • M
    гориш :D Да разбирам ли, че веднага трябва да променя начина на ползване?
  • E
    гориш :D

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изкупуване на био лешници

Здравейте, Интересувам се изкупувачи на био лешници.Имаме лешникова градина, която е серт...

47 0

Масла ( студено пресоване )

Здравейте! Да знае някой фирми изкупуващи масла от студено пресоване на фъстъци , орехи?...

104 0

Най-богата на фосфор растителна култура у нас?

Спец: Лапай хуйове има наймного фосфорв сперманджака!

579 2

Безпочвено отглеждане на ягоди

Здравейте. Нов съм във форума и като цяло към земеделието, но се излекувах с веганска диет...

689 0