Какъв е срокът за почистване на земите за подпомагане по СЕПП ?

• A
    На 1-ви септ са минали на проверка аз още почиствах тогава понеже имах доста декари да изчистя но явно не са го сметнали за нужно да ме уведомят и сега видях че имам доста декари който са вписани като площи в не добро земеделско състояние! Има ли някакъв срок в който е трябвало да сварша защото аз не видях никаде крайна дата? Има ли смисъл да обжалвам?
  • R
    Естествено , че има смисъл да обжалваш , защото площите се вадят от слоя не само за 2012/13 селскостопанска година , а и за бъдещ период ! Освен това никога не можеш да бъдеш сигурен защо са попаднали в недопустимият слой или пък с каква цел се прави този слой . Ако не си спазил изискванията на "Национален стандарт 4.1" за ПЗП , за които си поел ангажимент с подписа си при кандидатствуването - те пак ще ги извадят от слоя , въпреки възражението ти , но ако причината да попаднат извън слоя е друга - могат да го преразгледат. А си се подписал за : "... поддържане на минимална гъстота от 0,15 ЖЕ/ха или минимум 1 коситба за съответната година - до 15 юли за равнинните ; до 15 август за планинските , включени в обхвата на НР и за равнинните - включени в обхвата на защитена зона от НАТУРА 2000 с включена в нея забрана за косене до определена дата , срокът за коситба се удължава с 15 дни , след изтичане на срока на забраната ...." И.. лесно е да даваш акъл , но задникът все пак си е твой ! Така че , и решението ще си го вземеш сам , още повече , че познаваш най-добре в детайли всичко за ситуацията при теб.
  • P
    Няма смисъл... Срока е - 15 август - планински райони -15 юли - различни от планински За това и проверяват, след времето ти дадено да обработиш

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Обвързано подпомагане

Т: За сега пълно мълчание.Юоже би графика няма да бъде спазен.

222 1

Подпомагане за сини сливи

Р: Ами коя слива ,ако не синя,може би сливата на Мата Хари ще подпомагат.

197 1

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

132 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

225 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

298 0