Трактор Болгар ТК 82 проблеми в предното предаване - как да ремонтирам?

• E
    Здравейте Колеги,rnИмам следния проблем с двойното на Болгара,реших да изора една люцерна с плуг тройка с включено двойно и се получи следния проблем--При леко натоварване изведнъж се разтресе цялата предна част на трактора като се чува едно тракане някаде отпред по средата на двойното предаване.Имали някой представа от какво може да е?Когато вдигна плуга и карам нормално с включено двойно няма проблем само когато пусна плуга и леко се натовари машината се разстриса цялата предница че и двигателя се тресе.?
  • E
    Благодаря колега ще опитам от всички места
  • D
    Пробвай да натегнеш опорния лагер!ако и от там не се оправи почвай да отмяташ едно по едно нещата.повечето пьти излиза от там кадето наи-малко се надяваш! И успех
  • E
    Когато пусна плуга и се натовари леко машината и почне да тресе прави обороти на откоси всякаш зацепва и не зацепват гумите.нещо такова колега
  • D
    Може да имаш голяма хлабина между короната и пиньона . Според мен отвори да видиш парво там как са нещата . :О
  • D
    А когато тресе предния мост тегли ли?
  • E
    Колега тресенето при нормален ход на машината с включено двойно няма проблеми ,проблема е само когато се натовари машината изведнъж почва тресене в предницата и целия трактор се разтрисва.
  • S
    Колега,този проблем се получава от предния диференциал.Ако тресе и при завиване,е нужна смяна на сателити и планети на диференциала.
  • P
    със сигорност ще го отваряш защото нямадасе оправи само .каквото и да закачиш ще е така вече.нещо е счупено и при напън се получава това което казваш

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гуми със вода

Колеги пълнители гумите със вода. Интересно ми е как е при транспорт не вили лашка водата...

62 0

Проблем с shibaura p155f

Здравейте. Притежаваме въпросния трактор shibaura p155f 15кс от около 5 години до сега дер...

57 0

Изключително твърд педал на съединител на НЮ Холанд ТД- 5.85 2015г.

654431: Смени си жилото на съединителя. При мен една "ГОЛЯМА" фирма смениха 5 съединитела и ми о...

97 1

Съвет при избор на трактор

solun1: Добре е да продължаваш да играеш в тия казина. Щом така печелиш , то изобщо не ти е нужен...

171 1

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

205 1