Съвет за разстояние между барабан и контра на вършачка

• S
    Тъй като от известно време съм си наумил да си правя вършачка за фасула,бих желал да попитам нещо. Колко в милиметри трябва да бъде растоянието между барабана и контрата.Знам че е в зависимост от едрината на фасула,но някъде бях чувал,че то трябва да е малко по-голямо от самото зрънце.Някоя стара книга няма и някой за да прочете?
  • I
    Ей го оригиналния чертеж на русенската машина: http://dox.bg/files/dw?a=2365136e30
  • S
    Благодаря ти Тодоров,по твоята схема тази година си овършах фасула.Но аз сега не питам за веенето аз за самото овършаване.Бях си поръчал вършачка от Китай,тази на снимката.Поискаха ми 1200$ за нея франко Варна със всички такси мита и т.н. Съгласих се капарирах.После ми поискаха още 250$ и тогава всичко това ми се видя много за 50 кг желязо.
  • T
    Какво се мъчиш да правиш нещо, което вече е направено. Намираш и си купуваш една веялка от старите за 150 лв. без двигател. Има ги дървени и метални. Намираш си подходящи сита и си готов.
  • S
    Благодаря ти,виждал съм им патента само на снимка.Но ще видя да ги потърся за повече инфо.
  • I
    Русенски Университет е патентовал такава машина през 1999г., Виждал съм я в 8-ми корпус, обади им се, едва ли ще възразят да я погледнеш. http://tto.uni-ruse.bg/developing/view/beam/

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

89 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

61 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

173 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

634 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1221 3