Трактор Zetor 8111 - как да разбера повредата и да реша проблема?

• A
    Колеги на някои случвало ли му се е следното.rnТрактора започна да прекъсва и да работи неравномерно.Като натовариш двигатела работи добре.На място прекъсва.В нанадолно пуши бяло. Накрая реши и да не пали.Като опитвам да го паля изкарва нафта от 3 и 4 ти цилиндър от ауспуха.Свалих дюзите.На стенд. Помпата я правих преди месец, затова помислих че са дюзите..Днес ги сложих и за мое учудване запали на два цилиндъра.Понеже е без ауспух от първи и втори цилиндър фърчи огън по 20 см.Трети и четвърти сработиха след като позагра малко трактора и то не редовно, да не кажа чат пат..Клапаните видимо са наред, луфта е ок.Тракторе ЗЕТОР 8111. Размених дюзите и пак същото. Идва ми да го разглобявам.Ако беше изгубил центровка, хич нямаше да запали. Моля за компетентни съвети....
  • A
    Turbo nqma.Дюзите вчера ги взех от стенд. Навежда ме мисълта че може да е издухал гарнитурата между два цилиндъра.Клапан също може да е ама два цилиндъра в един момент е малко вероятно.Трябва да го отварям.
  • M
    провери си дюзите всичи на стенд.и клапаните
  • M
    провери комресията на цилиндрите. Щом изкарва нафта през ауспуха ме навежда на клапани. Този трактор турбо имали?
  • A
    Дали не е гарнитура на глава????Никои ли не е имал подобен проблем
  • A
    Ако е клапан би ли могло да сработва чат пат тоя цилиндъри то като загрее само.Студен едва го паля.Не работат два цилиндъра.Ако беше помпата нямаше да изхвърля нафта през ауспуха
  • A
    Ако са сегменти, ще изкарва компресия през отдушника на картера.Няма ништо там.
  • M
    белият пушек е неизгоряла нафта.най вероятно сегменти или клапан

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гуми със вода

Колеги пълнители гумите със вода. Интересно ми е как е при транспорт не вили лашка водата...

20 0

Проблем с shibaura p155f

Здравейте. Притежаваме въпросния трактор shibaura p155f 15кс от около 5 години до сега дер...

53 0

Изключително твърд педал на съединител на НЮ Холанд ТД- 5.85 2015г.

654431: Смени си жилото на съединителя. При мен една "ГОЛЯМА" фирма смениха 5 съединитела и ми о...

96 1

Съвет при избор на трактор

solun1: Добре е да продължаваш да играеш в тия казина. Щом така печелиш , то изобщо не ти е нужен...

166 1

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

196 1