Трактор Massey Ferguson - как да реша проблем с дюзите?

• B
    Колеги помагайте! Кажете някаква добавка за нафтата че ми предстой трета смяна на дюзи. Системата е комънрейл Перкинс мотор, и се оказа че тези дюзи не подлежат на ремонт в rnБългария. Ремонта е само с нови а те са страшна цифра.
  • B
    А какво мислите? Дали ще може да се махне комънрейла, и да се сложи обикновена горивна система.
  • V
    Моят съвет е да сложиш чист 100% биодизел 50 ,60 литра като го изгориш смени горивните филтри и предполагам че ще има добър ефект. Няма да обяснявам надълго само ще кажа че това е най добрия начин за почисване на горивната система.Знам че сега всеки ще започне да пише колко е лош колко е вреден биодизела но го казвам от дългогодишен опит .
  • D
    Аммм,анджик де.
  • B
    Трактора го карам само аз от чисто нов, масло и филтри се сменят на всеки 300 мч. като всички консумативи ги вземам от Фермер 2000. Проблема съм го коментирал и с други колеги който имат същите трактори и те от това се оплакват. И започвам да си мисля че тая система КАТ не е за нашето гориво.
  • F
    Колега, според мен е удачно да смениш филтрите и да почистиш резервоара...ще ти отнеме време и средства, но ако си наливал дизел с туби ( или някои друг е правил нещо преди време ) има вариант да си сложил и нещо друго освен гориво и от там да ти идва проблема...на скоро имах подобен проблем. Успех
  • M
    За първи път чувам, че маслото може да навреди на дюзите. Знам че се препоръчва за смазване и почистване на елементите в дюзата.
  • D
    Ami kolega prodaljawai da slaga6 maslo w goriwoto,i 6te smenja6 dyuzite po 4esto.
  • I
    Тези от Кат са най-зле от всички.Няма никакъв сервиз за ремонт на дюзи.Единствено могат да ти ги почистат и тестват във Супердизел.Сега има промоция с 25% надолу от цената във Фермр 2000 и можеш да ги вземеш на сносна цена.Иначе във Елтрак ще ти излезе доста скъпо
  • B
    Нафта слагам само от Лукойл. Лично аз ходя с цистерна на бензиностанцията. Даже в последно време слагам по 10 гр. двутактово масло на литър нафта. Дет що съм срещал реклама за ремонт на комънрейл системи съм се обаждал, но нищо!! Иначе системата е на Катерпилар номерата на дюзите са 2645А745 2008г. производство.
  • I
    Колега,с каква горивна система е двигателя-Бош,Делфи или Кат?
  • A
    Kolega, kakva nafta slaga6? Ne bi sledvalo tolkova burzo da se razvalqt duzite.DA ne kaja 4e trqbva pone 5000 4asa работа на мотора за да станат за ремонт. Попита ли на други места за ремонт на такива.Аз тези дни ще ида да си взема едни дюзи и ще попитам човека дали няма може да ги ремонтира.Все пак е много добър с мн добро оборудване .Коя година е мотора правен?Даи повече инфо.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гуми със вода

Колеги пълнители гумите със вода. Интересно ми е как е при транспорт не вили лашка водата...

38 0

Проблем с shibaura p155f

Здравейте. Притежаваме въпросния трактор shibaura p155f 15кс от около 5 години до сега дер...

56 0

Изключително твърд педал на съединител на НЮ Холанд ТД- 5.85 2015г.

654431: Смени си жилото на съединителя. При мен една "ГОЛЯМА" фирма смениха 5 съединитела и ми о...

96 1

Съвет при избор на трактор

solun1: Добре е да продължаваш да играеш в тия казина. Щом така печелиш , то изобщо не ти е нужен...

169 1

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

204 1