Къкъв двигател да сложа на трактор Т-150?

• P
    Къкъв двигател да сложа на Т-150 ЯМЗ-236 или ЯМЗ-238 ? \r\n
  • P
    Разгледах ти профила сега - ако сложиш 236 ще оре перфектно с този плуг доколкото този плуг позволява качествена оран.Проблема му е ,че е нисък корпуса и не можеш да ореш по-дълбоко от 30-35 см.Настрой си обтяжките за да не кривят така Т-то на една страна ,че ще му видиш сметката така.Поздрави 1-Сложих ЯМЗ-236 засега никакви проблеми оране дискуване култивиране . 2-Защо ми е повече да ора от 30-32см дълбочина.
    • H
      И аз карам същия трактор оре 35-40 ст .потъва 7 метра от новите колтиватор карам 8 мт от България и нямам никакви проблеми ако сложиш по голям двигател рескуваш да загубиш скоростна котия а тя е много скъпа .
  • B
    Разгледах ти профила сега - ако сложиш 236 ще оре перфектно с този плуг доколкото този плуг позволява качествена оран.Проблема му е ,че е нисък корпуса и не можеш да ореш по-дълбоко от 30-35 см.Настрой си обтяжките за да не кривят така Т-то на една страна ,че ще му видиш сметката така.Поздрави
  • B
    ЯМЗ 236 е по-добрият избор.238 иска да се кара много внимателно.Нито скоростната кутия,нито бордовите редуктори са оразмерени за 238-цата.Другият въпрос е колко декара гледаш и на какви масиви.
  • G
    Колега tiho 78 карах такова Т 5 години 2 години с ЯМЗ 236 и 3 години с ЯМЗ 238 брана 6м и плуг 6х35 или 5х35 според зора НО иска ВАРДЕНЕ а не душманско каране .
  • T
    Колега, незнам колко земя обработваш и колко ще се натоварва трактора, но знаи ,че при по голямо натоварване ,повече работа с мазов или кразов двигател, първо не издържа предния диференциал и ще ти се налага на две , три години да го сменяш, струва около 1800лв. и емного трудоемко. Второ натоварвасе и скоростната кутия. Изпитал съм го и накрая го продадох.
  • I
    Моето е с ЯМЗ-236 и досега не съм му правил никакъв ремонт. Монтиран е през 2006 година , купен чисто нов , на около 3000-4000 моточаса е . Дисковането го правя на 4-ти диапазон с 4 метрова брана , орането на 3-ти диапазон с 5 корпусен плуг Unlu .
  • K
    Някой слагат и на Мерцедес около 200 к.с.
  • G
    238 само да е читав нямаш дертове и се изплаща бърже и на дисковане и на оран е производителен като декари
  • J
    Нашето е 238 и съм много доволен няма нужда да се товари този мотор на тето. Но доколкото знам и 236 също е добър избор просто са много сполучливи двигатели. Който и да монтираш ще си много доволен.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

34 1

Алтернатор

mafiot: на Д слагаш втзбуждението от акумулаторния плюс другото е плюс минус

71 1

Спешно мнение за кутия и кожух мтз 952

solun1: До колкото си спомням , руснаците имат такова изпълнение - Беларус 892. Той е с ''Булгаров...

73 1

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

75 2

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

65 0