Сортове орехи Фернор, Фернет, Лара

• Z
    Здравейте! Мисля да садя 16 дка. орехи, първоначално с толкова ще започна, с идеята за увеличаване и евентуално кандидатстване по мярка \'\'Млад фермер\" . Насочила съм се към някой от тези френски сортове. Някой отглежда ли ги, и може ли да сподели нещо за тях? Всякаква информация ще ми е от полза, защото въобще в земеделието съм прохождаща.
  • I
    в 1 декър влизат приблизително 40 фиданки чандлър.след 8 години очаквай средно 3 тона орехи...ха ха успех на всички........ Това момче се изхвърля яко,и подвежда всички с невярна информация ОРЕХ ЧАНДЛЪР започва да плододава на 3,4 година а на 6 и дават оптимални резултари от масимум 600 кг на декар От 10 декара на 6 година можеда изкараш към 5 тона
  • F
    в 1 декър влизат приблизително 40 фиданки чандлър.след 8 години очаквай средно 3 тона орехи...ха ха успех на всички Това са средно по 75кг от дърво,нещо не ми се вярва.Мойте са на 7г и едвам бера средно по 10-15кг.Не всички сортове са ми чандлар,имам педро,шебин и беледжик.За такива количества не мога и да си го представя как ще стане номера.Но все пак са на 7г,ще дочакам догодина може и да има радост
  • M
    Здравейте.Някой има ли наблюдения към внесените от Турция дръвчета ,от френските сортове.Как са с прихващането и мръзненето.
  • к
    в 1 декър влизат приблизително 40 фиданки чандлър.след 8 години очаквай средно 3 тона орехи...ха ха успех на всички
  • Z
    Някой може ли да ми каже дали овощна градина трябва да се регистрира /не знам точно регистрация ли се прави/ в РИОСВ?
  • Z
    Ние Чандлър не сме слагали.
  • S
    Още един въпрос - откъде купувате разсад на Чандлър?
  • S
    Здравейте! Искам да ви питам за сорт Чандлър - как се справят дръвчета през зима? И, най-важно, колко бързо и колко много плодове дават? Чух, че климата в България не е много подходящ за тях - дали е вярно? Благодаря предварително!
  • Z
    Е, в крайна сметка засадихме 24 декара, вече стана ясно не са достатъчни за кандидатстване по 6.1. Но другата пролет, живот и здраве, ще садим още 50 декара.
  • B
    Здравейте, аз миналата година засадих 3 декара орехи, сорт Чандлър и тази година обмислям сериозно да направя още 3. Но имам един проблем и искам някой да ми даде информация ако може. Понеже искам да кандидатствам по европейски програми ме интересува това, дали се искат минимални декари и ако да, колко е минимума. Ходих във Фонд земеделие от там нищо конкретно не можаха да ми кажат. Благодаря предварително Здравей Demhem, искам да те попитам на коя година започнаха да ти плододават дръвчетата? Понеже ми казаха че прехвърлят на 2рата година.
  • F
    Есента изораваш ,на пролет култивираш мястото и си пробиваш дупките
  • P
    Груба грешка ще е копане на дупките пролетта! Ще трябва много поливане после лятото, за да се поправи грешката - но не е непоправима. Има един лаф - И най калпавата есенна оран е по-добра от най-добрата пролетна! Същото е и с дупките! През зимата пръста от студа и снега се разрохква и става на пудра. Пролетната пръст в най-добрия случай да се разбие на "тебеширчета"! За дръвчетата, най-добре е дупките да са копани с багер - стават големи с много рохка пръст и на дръвчето после му е лесно да расте. Повече вода поема рохката земя, а и на корените им лесно... На ръка и свредел също става, но изкопай дупките сега преди зимата! Като искаш си остави и някоя пролетна дупка, за да сравниш кво е да разбиваш буци, че няма от де да вземеш пръст за заровиш корена на дръвчето... Особено ако престои ден-два дупката на вятъра и слънцето
  • Z
    phoenix, в кой край на България си? Къде ти е градината? След направеният почвен анализ, стана ясно, че почвата е по-глинеста, та се чудя дали да не се направят дупките сега - есента..?
  • V
    Абсолютни никакво значение няма как се прави дупката. Те корените ако са на близко къщата ще ти съборят, така че надали ще имат проблем с малко по-уплътнената пръст от сведела. Дупчи с машината и не му мисли.
  • Z
    Здравейте! Искам да питам, тези от вас, дето вече имат орехови градини - как ги засадихте? Смисъл има ли значение, дали дупките ще се правят на ръка, или машинно? Развиват ми теория, че е по-добре на ръка, щото машината замазвала и бетонирала отстрани, и после на кореновата система ще и е трудно да пробие. Хубу, ама ако ше садиш 200 дка....

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

257 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

157 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

254 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

312 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

168 0