Слънчоглед,фирма,сорт,копаем или пръскаме...

• T
    Слънчоглед,фирма,сорт,копаем или пръскаме...\r\nЩе сея за първи път и моля за съвет.Не мога да взема сам решение.
  • K
    istinata e v seidboobra6teniata no pystia bytrak tova e gat golema pri men ,no goredolo se spraviam s plevelite
  • J
    горо ето при мен как се полу4и лг 5633 не пове4е от 280 кг-лг 5663 над 320 и 5665 по малко от 280,а 6то се отнася за висо4ина 5663 е много над 2 метра ама аз тази година изцяло на него 6те залойа или на бароло ако намеря вносен
  • I
    Супер е. И аз съм най-доволен от него. Изглежда като за 350 кг/дка, а колко е в действителност?
  • R
    56-65
  • I
    Колеги, от всичките ми наблюдения съм стигнал до извода, че не трябва да се залита само по химията или да се разчита най-много на почвооброботките. Истината винаги е по средата. Ако нямате Синя китка, не влизайте с Пулсара повече от 90 мл/дка, защото носи загуби на добив и то доста - независимо, че търговците държат на 120 мл. Това им е работата - да продават препарати.
  • D
    по малко препарат от пулсара ще е тая година.шашка го доста.сеите рано.по добре стоят посевите тогава.
  • K
    lolov83 При вас в Добруджа едно окопаване може и да е половин дъжд , но при нас в южна българия е половин дъжд само че в минус . Особено когато годината е като миналата (7 май-10 август 8 литра на квадрат) окопаването е вредно ! Вади се влагата ! А за тези които могат да сеят конвенционални хибриди мога да препоръчам LG 5580 ! И поне аз вече няма да сея Clearfield на синджента . Конвенционалните им може и да стават обаче clearfield доста се стресират от пулсара и стават по-бледи за около 2 седмици ! А при нас с това сухо лято 2 седмици стрес са доста време
  • D
    а 55.43 става висок,единствения му недостатък е че му е слабо стеблото и ако е голяма пита се разклонява ама не пада де,просто жъниш по долу
  • G
    Тук съвсем ме хвърлихте в размисъл - според брошурите LG56.33 е по - висок от 56.63, а самия 56.63 би следвало да е на височина като 55.43. Аз също не обичам високите хибриди нещо не се получават при мен. Динко 55.43 какъв добив ти даде миналата година? Кирчо 56.65М не е Clearfield не мога да си го позволя за съжаление.
  • K
    no LG 5665m e nai dobria sort stiga dago nasadi6 na vreme po minalata godina dobiva be6e 200 250 i to v balkana
  • K
    5635
  • J
    тва 4е стар4ал горе кое му е недостатака,зна4и 5633 не е касен сорт мин год сях от него ама е понискодобивен от 5663 и е с много ниски стабла от 5663.
  • D
    56.33 CL нещо не ми го похвалиха ,бил като 56.63,стърчал на горе,а пък и бил късен сорт.мисля тая година да приложа техниката ранно сеене с ранни сортове.миналата година го изпитах и беше ок особено за нашата южна бг
  • G
    Някой може ли да сподели нещо конкретно за LG 56.33 как му се отразява сушата
  • Z
    ot limagrein

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

718 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

270 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5482 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1593 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1334 4