изплащане на субсидии за кампания 2009

• S
    колеги моля ако някой разбере нещо за изплащане на субсидиите на бенефициентите на които предишните траншове ниамаше превод да пише . . на мен днес ми казаxа , 4е краиният срок е 30.06 , но предполагали 4е щяли да ги изплатят много по рано от тази дата . Попитаx кога , но нищо конкретно не ми казаxа . за това моля ако някой разбере нещо да пише .
  • Здравейте,колеги.Подхващам пак стара тема,но може някой да има по нова информация.Има доста хора още с неизплатени субсидий по СЕПП,на които са им били объркани документите по една или друга причина.Аз съм със същият проблем.Знае ли някой кога ще започне да се изплаща и на нас?
  • Аз съм анонимния.Парите по СЕПП са ми преведени на 31.03.Тръгвайки на 1.04 за стачката реших да проверя в банката и бях много изненадан ,че имах превод.Платили са ми по СЕПП и за необлаг. райони,а по АЕП- не.Само ден преди това от РА ми казаха,че трябва заедно да ми изплатят всичко.Затова съм много изненадан,че имам превод.Аз съм от Габровско.Желая на всички УСПЕХ!
  • Анонимния кога получи пари.Днес банките не работят.Вчера следобед проверих нямаше нищо .Ти май си щастлиец.От кой край си.В Пловдивския няма нищо.
  • Само искам да ви съобщя факта, че евросубсидиите са преведени на българското правителство на ББ някъде към 10-15 Октомври 2009 г. Това е антикризисна мярка на ЕС, където изплащането на земеделските субсидии е започнало от 15 Октомври 2010. След като СЕПП и АЕП са на 85% европейски пари, ха сега вие помислете и ми отговорете защо и досега не са изплатени нацяло? И още: Който е ходил на крака в РА, обърнал ли е внимание какви фолк-певици и сополанковци са т.нар. "специалисти" там? И така: отидох на протеста, но той вече беше свършил. Отидох с надеждата да съм един от тези, които ще затворят АМ Тракия та дано поне някой чуе и осмисли за какво става дума. Да попитам директно Бойко Борисов за неговото обещание отпреди изборите: "Нито един фермер няма да фалира", щото не го изпълнява. И да попитам аз още за предизборния лозунг: "Да покажем, че България може" ...?!?V!? ДА, МОЖЕ АМА КАКВО ... И ЗА КОЙ??? Айде, че утре ставам рано да доя
  • ima pari po sep bez agro [:tractor:]
  • J
    kolegi imam prevdddddddd dnes ot 11 casa po SEPP,pojelavam nay skoro i ostanalite da si polucat zaslujenite paricki,i nay vece na RALCEVA, koyato adski se zastapi za na6ata kauza.USPEH*******
  • Забавените плащания водят до нелоялна конкуренция.Когато причина за неплащане е застъпване 10 дка от общо 200 дка би било добре да се платят субсидиите поне за 150 дка а останалите да се бавят до 30.06.2010г.
  • D
    Колеги,аз си мисля,че това с разглеждането на заявленията е чиста лъжа.Според мен те отдавна са разгледани и това е само извинение,защото няма как да ни кажат,че нямат пари.На мен ми казаха,че моето е одобрено от Обл.РА,но сега се разлежда от РА-София.Какво толкова му гледат,че то е същото като миналата година.А бе май всичко е в стил„ШМЕНДИ-КАПЕЛИ„.
  • dan4o prav si bratle amaaaaaa,predi 1 mesec kazvaha 4e srokat e do 3006,sega po4naha ami do 1 sedmica,do kraia na 03 i tem podobni gluposti.moite poSEPP sa odobreni no se zadirjat zaradi AEP taka mi kazvaha ot RA.prednata sedmica polucih AEP i mi kazaha do 31 03 6te poluca i po SEP,ne6to mnogo obarkva6to ne razbiram vece
  • D
    Трябва да са получили,ама не са!И изобщо не знаем кога ще получим.Колко пъти се сменяха месеци и дати и накрая-нищо!Вчера от РА ми казаха до 2 седмици щели да ми разгледат заявлението и още 2-3седмици докато ги платят.И какво?Ще чакаме месец МАЙ,а може и ЮНИ!Г-жо Ралчева,моля попитайте официално колко още ще чакаме.Нека определят една крайна дата/но не лъжлива/.Ами това положение е вече НЕТЪРПИМО.Докога ще търпим това унижение?С какво сме го заслужили?!
  • R
    Наистина това не е окончателен списък, а само на разгледаните и одобрени до момента. Освен това списъкът се отнася само за кандидатствалите по м.214 Агроекология през 2009 г. Тези, които са одобрени през 2008 г за петгодишен период няма да получават ново одобрение, те вече са одобрени. Заявленията на всички бенефициенти по м.214 /и от 2008 и от 2009/ все още се разглеждат. Тези, които не са получили СЕПП все още, трябва да се поинтересуват за причината, тъй като хората без разминаване между декларираното през първа и втора година за м.214, вече трябва да са получили СЕПП.
  • Няма пари! Нито СЕПП, нито АЕП. И мен ме няма в списъка за одобрени за АЕП. Това, обаче не е окончателно "НЕ". Някои, които ги няма в списъка, просто не са разгледани или имат отстраними проблеми. Трябва да се чака! Никога няма да им простя това безпринципно забавяне! До гуша ми дойде! Не дават и информация. Страхливци!
  • Нищо нямам и аз.И моето заявление все още се разглеждало.Казаха ми, че наведнъж ще се изплати и СЕПП и АЕП,но не се ангажират със дати.До няколко дни комп. щял да ги обработи ама и преди 2 седмици пак така казаха.Аз вече не вярвам и ми е писнало.
  • D
    Колеги, какво става с изплащането на субсидиите?Има ли някой с преведени пари?Министърът каза, че ще ги получим до края на месеца.На страницата на ДФЗ има списък с имената на одобрените по АЕП.Аз обаче не съм сред тях.Обадих се в РА,като смятах че не съм одобрен.Но?!Оказа се,че все още моето заявление НЕ Е РАЗГЛЕДАНО!С този статут е повече от месец.Не зная,защо М.Найденов обещава неща,които предварително знае,че няма да бъдат изпълнени?Това вече наистина взе да ми омръзва!Колко време още ще слушаме лъжи и обещания?!През декември ми платиха за глава животно и оттогава-НИЩО.Нито СЕПП,нито АЕП.Само лъжливи обещания!
  • пари няма .а някой получил ли е писмо за одобрени животни и пасища. при новото очертаване се появява синя линия през парцела .половината одобрен другата половина не.анархия голяма.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта