Високи обороти на двигател

• I
    Купих си друг комбайн с двигател Мерцедес ОМ366ЛА. Обороти за старт - 1450, обороти максимални - 2600. Идеи за намаляването им имате ли? Вероятно с регулация на ГНП е свързано. Да, и още нещо - при гасенето не го прави бързо, а се чуди.
  • D
    До 22872-за кое няма проблем колега,за това че няма ниски обороти ли,хайвана се чуди какво да прави,че няма ниски обороти,и незнае на къде да хване,пък ти му казваш газ до дупка-успех-айде де-ама.
  • I
    Само да отбележа защо предполагах, че оборотите са до 2300. При тези обороти при пълен напред на хода постигах 24 км/ч , а това е стойността с която разполагам за скоростта на тези комбайни. Би трябвало да я превиши при 2600, но аз съм внимателен и не правя рискови проверки докато не прочета фирмената документация. Много благодаря на всички колеги които споделиха сведения и време!
  • 2
    За да компенсират по малката мощност на редовия двигател му вдигат оборотите макс.2600 нямаш проблем газ до дупка Успех.
  • I
    DO 208 MEGA Type 094/945 Mercedes OM 366 LA Max. speed no-load rpm-2600 Rated speed (full load) rpm-2500 Slow idling speed rpm-1500 – – Cubic capacity cm3-5958 kw (HP) EWG 80/1269 ECE R24-173 (235) Engine oil refill capacity litres-18,0 Cooling system capacity litres- approx. 43,4 това са данни на CLAAS.
  • V
    До Митко от Враца, признателен съм ти, но не разчитам нищо от техн. данни на скрийншота в твоя пост, също и сайта. Да, сайта смалява снимките, редактирал съм поста си с линк да си свалиш снимката.
  • I
    До Митко от Враца, признателен съм ти, но не разчитам нищо от техн. данни на скрийншота в твоя пост, също и сайта.
  • I
    Здравей Ники, приятно е да имаш насреща сериозен колега като теб. Аз обаче тогава пропуснах и часа и деня от многото работа по машината. След това и по закупено старо ППС. Да, ОМ 366ЛА е редови, 235 кс. Предполагам, че макс. обороти му са 2200-2300. Ограничих ги до тук с ограничителната шпилка на помпата, но не мога да намаля тихите обороти (трябва си познавач на МБ).
  • V
    http://prikachi.com/images.php?images/777/6543777M.jpg
  • 2
    Иване щеше да ми звъниш към 15:30ч преди седмица обещах ти инфо. Двигателя редови ли е?
  • I
    празен ход минимални-1500 максимални-2600
  • I
    Благодаря. Mega 208. Предполагам, няма значение модела, но това е.
  • V
    Какъв е комбайна? Доминатор предполагам, дай точния модел да проверя за оборотите.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта