СЪЗДАВАНЕ НА КООПЕРАТИВ

• P
    Здарвейте колеги. От известно време насам с друг колега от гр. Мартен обсъждаме темата за създаването на КООПЕРАТИВ от фермери занимаващи се с КАЛИФОРНИИСКИ ЧЕРВЕИ.На този етап сме 3-м души и бихме искали да включим още няколко човека към този нов коопертаив. незнам дали сте запознати с предимствата на кооператива,но мога да кажа,че неса малко. Мисля,че обединението ще ни направи по-силни на сегашния пазар и то при наличието на колеги,които смъкват цените и на размножителния материал,както и на готовата продукция само и само да вземат по 1000-2000 лева. За мене това са кокошкарски неща и искам да работя с отговорни и сериозни колеги,които знаят какво искат,как да го постигнат. За допълнителна информация 0899/92-18-18
  • B
    Моето мнение е че пазарът в БГ е пренаситен от предлагане на био тор. Друг е въпросът колко е голям този пазар, а той е много малък и все още във фаза на навлизане на този тип продукти... Предложението ми към вас е да се ориентирате към износ. Държави от близкия изток (Катар, ОАЕ, Ирак, Иран, Египет и т.н.), Гърция, Турция и част от западна Европа са перспективни поради много бедните им почви или изхабени почви в следствие на интензивното конвенционално земеделие. Проучете всички изисквания за навлизане на тези пазари, проучете конкуренцията, съберете списък с потенциални участници в кооператива, както и техните характеристики (местоположение, големина на фермата, добиви, вид на ползваните храни за червеите, анализи на продукцията, начин на отглеждане и процедури, качество на добития тор - има ли семена от плевели и т.н.). При цена от 150-200 лв./куб. метър в България, българската био тор може да е конкурентна и на външни пазари, но това не е единствения фактор, който определя дали ще изнасяте или не! Доколкото сте се насочили към регистрация на дружество, моето скромно мнение е да се почне с някакви споразумения за сътрудничество и след като си направите ясна стратегия и план за действие да се регистрира дружеството. През това време ще излязат и изискванията по новата ПРСР за финансиране на организации и няма да ви се налага да правите промени няколко пъти. По правило регистрацията на дружество е последната задача при стартиране на кооператив / организация на производители. Ако се задълбаете в самото дружество може да се изпокарате още преди да сте намерили ясна визия за бъдещето си! Ако имате някакви въпроси, ние от Бизнесплан.бг ООД сме на разположение да ви отговорим! Поздрави Михаил Георгиев
  • G
    pacoka pacoka Re: СЪЗДАВАНЕ НА КООПЕРАТИВ Колеги,нищо лично,но аз смятам,че спецялно калифорнииският червеи трябва да излезе от опция за кандидатстване по мярка 112 и 141. Аз лично миналата година успях да сключа договор по мярка 112 с овошки. Хвърлих доста усилия,но съм доволен от резултат. Това,което вземах по мярка 112 миналата година и сега тази година по мярка 214 агро екология съм го вложил в градината и продължавам да влагам. 13.12.2013 в 21:44 Също с тази цел съм ги завъдил,ама то като се замисля вече няма смисъл да се хабя...то много скоро ще има почти за без пари
  • P
    Колеги,нищо лично,но аз смятам,че спецялно калифорнииският червеи трябва да излезе от опция за кандидатстване по мярка 112 и 141. Аз лично миналата година успях да сключа договор по мярка 112 с овошки. Хвърлих доста усилия,но съм доволен от резултат. Това,което вземах по мярка 112 миналата година и сега тази година по мярка 214 агро екология съм го вложил в градината и продължавам да влагам.
  • G
    welikowi welikowi Re: СЪЗДАВАНЕ НА КООПЕРАТИВ Не е чак толкова смешно. А и хората с кравеферми не биха се отказали от доход и от торта нали ... Пак стигаме до пазара, търсене и оредлагане Ние е все пак ги отърваме (животновъдите) от боклука,за чийто съхранение има куп изисквания и финансови разходи. Така че ние им правим услуга и те на нас. Не става вапрос за пазара,а затова, че адски много хора се втурнаха да усвояват пари по ПРСР без да си направят най малки усилия да си проучат нещата ,че да си докарат бизнес плановете докрай.
  • G
    welikowi welikowi Re: СЪЗДАВАНЕ НА КООПЕРАТИВ Не е чак толкова смешно. А и хората с кравеферми не биха се отказали от доход и от торта нали ... Пак стигаме до пазара, търсене и оредлагане Ние е все пак ги отърваме (животновъдите) от боклука,за чийто съхранение има куп изисквания и финансови разходи. Така че ние им правим услуга и те на нас. Не става вапрос за пазара,а затова, че адски много хора се втурнаха да усвояват пари по ПРСР без да си направят най малки усилия да си проучат нещата ,че да си докарат бизнес плановете докрай.
  • W
    Не е чак толкова смешно. А и хората с кравеферми не биха се отказали от доход и от торта нали ... Пак стигаме до пазара, търсене и оредлагане
  • G
    pacoka pacoka Re: СЪЗДАВАНЕ НА КООПЕРАТИВ Пазара си е пазар....ама неможе човек който предлага на най ниска цена да ми ги разправя че му подбивали цената 'кокошкарите' Колега,положението при мене е доста трудно. Направих 2 ферми за червен калифорнииски червеи,като и двете ферми НЕ участват по нито една програма. Кравефермата от която вземах тор , НЕ може да осигури количеството,което ми е необходимо и предпочитам да разпродам материала от едната ферма. За тази цел съм пуснал толкова ниска цена. Да не говорим за цената на готовата продукция и пазара. Него го НЯМА. Поне имам градина с и ще си използвам продукцията там. Ако погледнеш инфото към днешна дата,колко новорегистрирани ферми за ЧКЧ има пак ще си говорим. Мога да гарантирам,че до 1-2 години цените за 1 кв.м. дори няма да стигат и 10 лева. Само сега за мярка 112 в област Благоевград са регистрирани 29 ферми. Пак казвам целта ми е да разпродам едната ферма поради липса на тор за хранене и зимно захранване. Незнам дали си запознат какво количество тор е необходимо??? Ако НЕ си мога да ти споделя. 13.12.2013 в 10:56 E така съм съгласен. Напълно си оптравдан! Приеми ми извиненията! Защо не си предвиди доставките на суровини преди това? Ами колко такива ще има дето ще им се наложи да си купуват торта за хранене само и само да си изпълняват проектите,че да не връщат парите на европейските данъкоплатци дет са ги издухали вместо да вложат. Как ще се плащат пари за Л***а
  • P
    Пазара си е пазар....ама неможе човек който предлага на най ниска цена да ми ги разправя че му подбивали цената 'кокошкарите' Колега,положението при мене е доста трудно. Направих 2 ферми за червен калифорнииски червеи,като и двете ферми НЕ участват по нито една програма. Кравефермата от която вземах тор , НЕ може да осигури количеството,което ми е необходимо и предпочитам да разпродам материала от едната ферма. За тази цел съм пуснал толкова ниска цена. Да не говорим за цената на готовата продукция и пазара. Него го НЯМА. Поне имам градина с и ще си използвам продукцията там. Ако погледнеш инфото към днешна дата,колко новорегистрирани ферми за ЧКЧ има пак ще си говорим. Мога да гарантирам,че до 1-2 години цените за 1 кв.м. дори няма да стигат и 10 лева. Само сега за мярка 112 в област Благоевград са регистрирани 29 ферми. Пак казвам целта ми е да разпродам едната ферма поради липса на тор за хранене и зимно захранване. Незнам дали си запознат какво количество тор е необходимо??? Ако НЕ си мога да ти споделя.
  • W
    само той може да ти отговори
  • G
    Пазара си е пазар....ама неможе човек който предлага на най ниска цена да ми ги разправя че му подбивали цената 'кокошкарите'
  • W
    А сега ........................... Нали това е пазар - според търсенето и предлагането.
  • G
    СЪЗДАВАНЕ НА КООПЕРАТИВ Здарвейте колеги. От известно време насам с друг колега от гр. Мартен обсъждаме темата за създаването на КООПЕРАТИВ от фермери занимаващи се с КАЛИФОРНИИСКИ ЧЕРВЕИ.На този етап сме 3-м души и бихме искали да включим още няколко човека към този нов коопертаив. незнам дали сте запознати с предимствата на кооператива,но мога да кажа,че неса малко. Мисля,че обединението ще ни направи по-силни на сегашния пазар и то при наличието на колеги,които смъкват цените и на размножителния материал,както и на готовата продукция само и само да вземат по 1000-2000 лева. За мене това са кокошкарски неща и искам да работя с отговорни и сериозни колеги,които знаят какво искат,как да го постигнат. За допълнителна информация 0899/92-18-18 БИО ФЕРМА предлага висококачествен размножителен материал от червен калифорнииски червеи с отлична гъстота. Промоционална цена от 17 лева за 1 кв.м. Изготвяне и реализиране на проекти по мярка 112 и 141. Обучения от изграждането на фермата до готовата продукция. Реализация на готова продукция. За информация 0899/92-18-18 0879/38-75-77 17 лв./кв.м. аз по ниска цена не бях виждал. И после колегите били кокошкари. успех с кооператива
  • W
    След поставянето на темата от мене получих няколко обаждания от колеги от цялата страна. Това до някъде ме зарадва,но беше за малко. Като разбраха,че съм от Габрово,започнаха да се вайкат,че съм бил на много голямо разстояние и как щели да се случат нещата. Хем искаме да се прави нещо хем не ни стиска. Ето това е проблема Идеята е много добра. Габрово е Централна България - също много добре . Мисля че си заслужава усилията. И какво като си далеч от Видин примерно, този форум не е ли много добро място за обмяна на мнения и комуникация. Така че моето мнение е : Ако имате вече някакво "избистряне" на идеята споделете. На този етап с колегата от гр. Мартен русенско работим по въпроса. Нашата идея е 1- Регистрация на дружеството ( кооператива ) 2- Седалище с офис 3- Броя на членовете в кооператива 4 - Сайт 5 - обща стратегия за развитие - пазар за размножителен материал и пазар за готовата продукция Мисля че за всички най - важния момент е пазара за готовата продукция Сертификати за качество, и т.н. А за размножителния материал ..... не знам . А да и за обмяна на опит и идеи. Вместо сайт секция в този форум няма ли да е достатъчно ?
  • P
    След поставянето на темата от мене получих няколко обаждания от колеги от цялата страна. Това до някъде ме зарадва,но беше за малко. Като разбраха,че съм от Габрово,започнаха да се вайкат,че съм бил на много голямо разстояние и как щели да се случат нещата. Хем искаме да се прави нещо хем не ни стиска. Ето това е проблема Идеята е много добра. Габрово е Централна България - също много добре . Мисля че си заслужава усилията. И какво като си далеч от Видин примерно, този форум не е ли много добро място за обмяна на мнения и комуникация. Така че моето мнение е : Ако имате вече някакво "избистряне" на идеята споделете. На този етап с колегата от гр. Мартен русенско работим по въпроса. Нашата идея е 1- Регистрация на дружеството ( кооператива ) 2- Седалище с офис 3- Броя на членовете в кооператива 4 - Сайт 5 - обща стратегия за развитие - пазар за размножителен материал и пазар за готовата продукция
  • W
    След поставянето на темата от мене получих няколко обаждания от колеги от цялата страна. Това до някъде ме зарадва,но беше за малко. Като разбраха,че съм от Габрово,започнаха да се вайкат,че съм бил на много голямо разстояние и как щели да се случат нещата. Хем искаме да се прави нещо хем не ни стиска. Ето това е проблема Идеята е много добра. Габрово е Централна България - също много добре . Мисля че си заслужава усилията. И какво като си далеч от Видин примерно, този форум не е ли много добро място за обмяна на мнения и комуникация. Така че моето мнение е : Ако имате вече някакво "избистряне" на идеята споделете.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта