ОТБИВАНЕ НА ЯРЕТА

• Z
    Здравейте колеги,опитах се да отбия яретата като ги гледах в съседно до козите помещение повече от два месеца.Пускайки ги отново при майките се оказа,че резултата е почти нулев-само 3-4 кози не си потърсиха яретата.Дайте ми съвет как да постъпя,за мога да ги отбия и да подоя още малко мляко.Благодаря предварително!
  • M
    Дядо ми беше ушил един "сутиен" на едната коза заради рана на вимето, ама си е разправия.Най добре е ако имаш колега ,да си менкате младите домазлъци за няколко месеца. Може и при някой овчар.
  • S
    Слагаш им платнена торба ушита по мярка с презрамки през гърба и врата,или най добре ги вържи-както правя аз.
  • S
    сложи една торба от плат на вимето друг метод не се сещам колега
  • M
    колега при мен има случаи след една година да продължава да суче след новото раждане
  • Z
    Питам за някакъв така да се каже народен метод-мазане на вимето с нещо или .....?
  • S
    Най-малко 1 месец след отбиването яретата не трябва да виждат и чуват майките, защото ако се съберат отново започват да бозаят колега.
  • Z
    Благодаря за изчерпателния отговор колега Dragon!
  • D
    Ха,ха,ха!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

148 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

436 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

653 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2