ОТБИВАНЕ НА ЯРЕТА

• Z
    Здравейте колеги,опитах се да отбия яретата като ги гледах в съседно до козите помещение повече от два месеца.Пускайки ги отново при майките се оказа,че резултата е почти нулев-само 3-4 кози не си потърсиха яретата.Дайте ми съвет как да постъпя,за мога да ги отбия и да подоя още малко мляко.Благодаря предварително!
  • M
    Дядо ми беше ушил един "сутиен" на едната коза заради рана на вимето, ама си е разправия.Най добре е ако имаш колега ,да си менкате младите домазлъци за няколко месеца. Може и при някой овчар.
  • S
    Слагаш им платнена торба ушита по мярка с презрамки през гърба и врата,или най добре ги вържи-както правя аз.
  • S
    сложи една торба от плат на вимето друг метод не се сещам колега
  • M
    колега при мен има случаи след една година да продължава да суче след новото раждане
  • Z
    Питам за някакъв така да се каже народен метод-мазане на вимето с нещо или .....?
  • S
    Най-малко 1 месец след отбиването яретата не трябва да виждат и чуват майките, защото ако се съберат отново започват да бозаят колега.
  • Z
    Благодаря за изчерпателния отговор колега Dragon!
  • D
    Ха,ха,ха!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта