Получаване на субсидии за ниви, дадени за обработване на кооперация

• G
    имам 10 декара ниви,които са разпокъсани на по2-3 декара в пловдивско село. На този етап са дадени за обработване на кооперацията.Мога ли да получавам субсидии за тях,за следващата година или някой да ми плаща повече от кооперацията? Очаквам професионален отговор!
  • G
    Благодаря Ви много! Накрая един точен отговор.
  • N
    Ти искаш да я ползваш, ама срока за декларация е до края на юли! Новата година започва след 1 месец, трябвало е да мислиш по-рано какво искаш да правиш. Колкото за субсидиите - не, няма да вземеш. Ако декларираш че ще си обработваш земята другата година, субсидии ще вземеш чак по следващата, а след това ще ги вземаш всяка година.
  • G
    здравейте! Искам да я ползвам аз за следващата година или ако някой арендатор ми предложи повече от кооперацията.
  • M
    Е този път ще замълча, но само този път!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • S
    Гери, не уточняваш, какво всъщност искаш. Да обработваш през следващата стопанска година земята си, и респективно да получиш субсидиите за нея. Да остане земята ти в кооперацията, или да предоставиш на друг арендатор да я обработва срещу евентуално по голяма рента. Не уточняваш по силата на какъв договор кооперацията обработва земята ти и за какъв период от време е сключен той. Вкарай малко яснота, ако искаш качествен отговор.
  • B
    "На този етап са дадени за обработване на кооперацията" -> Аз с това изречение разбирам ,че земята не се гледа от писалия темата.Не знам за теб как изглежда.....
  • P
    Субсидиите са за този който работи земята! Колкото и да е невероятно, понякога може и да не е арендатор, а собственик...
  • B
    Субсидиите знаете ли за какво са изобщо ? Получава ги арендаторът ,който обработва земята.Аман от тарикати в тоя форум.То не са млади фермери еднократки за по 5 години ,то не са търговци предимно занимаващи се с чатене из форума и такива търсещи печалба на нечий чужд гръб.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Регистрация за земеделски производител

Здравейте! Имам 10 декара на които мисля да засада билки или нещо което е в процес на обми...

20 0

Мярка COVID 1

Здравейте колеги, има ли някой друг в сектор Плодове, който е със сметка в ДСК и още не е...

80 0

Отново не спазване на графика

След като беше създадена от последното ръководство на МЗХГ/ДФЗ-РА добра и похвална традици...

194 0

Продължават ли кръстосаните проверки по животните ЕРД

От другата седмица ще тръгват кръстосани проверки по животни, някой има ли информация.

101 0