Как се развиват фермите след реализация на проекти по 112 с ЧКЧ?

• Y
    Здравейте, понеже забелязвам, че тук влизат хора които вече са реализирали проекти по 112 с ЧКЧ, та ми е интересно да ви попитам:rnКак продължихте с развиването на фермата след реализирането на бизнес плана? В смисъл, освен продажбата на биотор и евентуално развъден материал, дали добавихте нещо друго към фермата, друга форма на животновъдство и пр.rnВъпрос 2ри: Заложихте ли в бизнес плана си кандидатстване по мярка 214 и ако да с какво? Ясно ми е, че тук всичко е много индивидуално, в зависимост от това къе се намира земята, но все пак ще се радвам ако някой сподели опит rnЛек ден
  • K
    Да повдигна темата. Миналата година по това време се бълваше тема след тема за ЧКЧ,продажби основно,отглеждане,съхранение на биохумус и т.н. към момента е най-активна темата "Второ плащане по млад фермер 112?" Та Как се развиват фермите с ЧКЧ,ще продължите ли да ги развивате? И още един въпрос:тези които произвеждат биохумус знаят,че при влажност под 20% продукта губи качества,но какво се случва с качествата му ако замръзне?
  • G
    Колеги 7,200дка сливи и 2,300 дка пъпеши,колко икономически единици са,защото нещо се бъркам с таблиците? . Ако може някой да помогне .
  • K
    След като прибереш парите и от втория транш и приключиш с плана забравяш за тия смешни червеи Стига с тази модерна дума АГРОЕКОЛОГИЯ и аз се занимавам с нея ама произвеждам реална продукция плащам си осигоровките и данъците и ДДС то. Ако след втория транш си на ниво преди първия,без пазар за продукцията,да забрави за тях. Тези с червеите също произвеждат реална продукция,плащат осигуровки и данъци или е по-добре всички мл.фермери да произвеждат домати и краставици? П.с.Не съм млад фермер.
  • G
  • N
    След като прибереш парите и от втория транш и приключиш с плана забравяш за тия смешни червеи ако намериш някой балък му продаваш зарибителен материал . Какви червеи и какво развитие след това бе момчета тази пародия с червеите и орехите и сеитбообръщението по 214 бе измислина някои софиянци с връзки да си прибират парите и доста разбирачи - консултанти да ви смъкнат кожите за бизнеспланове с обещание за лесни пари. Стига с тази модерна дума АГРОЕКОЛОГИЯ и аз се занимавам с нея ама произвеждам реална продукция плащам си осигоровките и данъците и ДДС то. Каде отиде това земеделие всеки реве за пари а никой не произвежда нищо.Не става така всеки иска в магазина да му е евтино и да е качествено българско . Като искате да сте млади фермери поне гледайте домати и краставици поне у вас на трапезата ще имате прасна салата.
  • G
  • A
    има ли изискване на какво растояние от населено място може да се направи ферма за 4ервеи 4к4 моля са съветююююююююююююю изискването е : колко се разбираш с комшиите.......
  • P
    има ли изискване на какво растояние от населено място може да се направи ферма за 4ервеи 4к4 моля са съвет Колега,за предпочитане е имота за бъдещата ферма да е извън регулация. Тогава от РИОСВ и от местната община няма да ти откажат издаване на становище,което позволява изграждане на ферма за ЧКЧ. Ако имаш още въпроси свързани с ЧКЧ пшиши на лични или 0899/92-18-18 0879/38-75-77
  • G
  • G
    Благодаря ти doc.
  • D
    //////Здравейте, искам да ви попитам, тъй като имам 40 кошера и близо 25 кв.м. червен калифорнийски червей, 10 дка овощна градина. Решил съм да се регистрирам като земеделски производител и се интересувам за животновъдния обект може ли кошерите и червейте да са на един обект и върху този обект имам желание да си засадя кайсии. Също ме интересува с тези 3 вида: овощарство,пчеларство и животновъдство(имам предвид червейте) -какви осигуровки трябва да заплаща 3 отделни или ... ? //////////за да се регистрираш като ЗП обектите за пчели и калифорнийски червеи може да са в един парцел но да са оградени и разделени с мрежа и на отстояние 15 м един от друг.приемат се от комисия от ОДБХ,кошерите се номерират с табелки.осигуровките за ЗП са едни независимо от това което отглеждаш,като минималната е върху 240 лв,а тавана е 2200 лв-ако смяташ да забременяваш и раждаш се осигурявай върху максимума.
  • G
    Здравейте, искам да ви попитам, тъй като имам 40 кошера и близо 25 кв.м. червен калифорнийски червей, 10 дка овощна градина. Решил съм да се регистрирам като земеделски производител и се интересувам за животновъдния обект може ли кошерите и червейте да са на един обект и върху този обект имам желание да си засадя кайсии. Също ме интересува с тези 3 вида: овощарство,пчеларство и животновъдство(имам предвид червейте) -какви осигуровки трябва да заплаща 3 отделни или ... ? Имам идея да се развия и към зеленчуко производство ( картофи или домати - 4-5 дка ) и съм се насочил към 112 Млад фермер, ако можете да помогнете ще съм благодарен.
  • A
    Много работа, пот и усилия. Пазара е проблемен но се намира , които търси. Успех на всички колеги с ЧКЧ.
  • L
    " Всеки който си мисли, че отглеждането на ЧКЧ е проста работа- слагаш материала и готово много греши. Във фермата за ЧКЧ има много повече работа и то всеки ден" Подкрепям колегата с две ръце за тази реплика
  • P
    Колега,много е относително това,което питаш. Ако фермата е само за червен калифорнииски червеи,неможеш да кандидатстваш по 214 мярка. Много зависи какво искаш да направиш.Дали старта ти ще бъде с ЧКЧ и нарастването също. Аз първоначално започнах с лешникова градина и нарастването ми е с орехова градина. Заложил съм изцяло на био производство. Фермата ми за ЧКЧ я създадох,за да имам продукция,която да продавам и част от нея да ползвам за основната градина. Всеки който си мисли,че отглеждането на ЧКЧ е проста работа- слагаш материала и готово много греши. Във фермата за ЧКЧ има много повече работа и то всеки ден,отколкото при трайните насъждения.Относно развитието на фермата след края на договора с ДФЗ,зависи изцяло от човека,който я създава. Ако работиш по правилния начин и си си намерил пазар за продукцията нещата се получават и то доста добре,но ако нямаш пазар ...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Ентомофагия

Здравейте! Замисляли ли сте се някога относно това какво ще ядем след 10-15 години? Или с...

178 0

Изкупуване на охлюви за реализация в чужбина

Здравейте! Нов съм във форума и като цяло отскоро обмислям идеята да се занимавам с не6т...

1296 0

Как да създам ферма за охлюви

proba: Здравейте интересува ме как мога да започна да се занимавам с охлюви.разбрах че едно от на...

1447 2

Начинаещ охлювъд

Ivanov_i_brat_my: Разумния човек не се интересува дали в страната има пазар, а дали той може да си продаде п...

7113 1

Ферма за охлюви - споделете актуална информация

Здравейте, интересува ме отглеждането на охлюви. Изчетох всички стари теми, но са доста ст...

1663 0