Европейско субсидиране 2014-2020: Слухове и факти

• N
    Здравейте на всички. Както знаем за периода 2014-2020г започва новия 6 годишен цикъл на европейски субсидии в земеделието. Отварям тази тема понеже по нея се говори много и съществувам много смели предположения, НО за съжаление нищо потвърдено черно на бяло. Аз например съм разговарял със служители в служба по земеделие които също като нас гадаят, но все пак подочуват и нещо отгоре та за тези субсидии се говори специално за овущарството че шел да почнат да ни субсидират като гърците - на дръвче. В Гърция за всяка маслина гърка взема по 40 евро ако не се лъжа, в Испания по 50, не си правя илюзии че и у нас ще дадат по толкова но тук положението е таова че по 10лв ако дават нещата ще са розови. Друг слух пък твърди че помощите за млад фермер щели да се увиличат до 35 40хиляди евро, което също не е зле. Какво сте чули вие?
  • T
    Защо колега съжаляваш за труда си и вложените пари,нима си разчитал само на субсидията,аз също чаках да отворят мярка 112,но УВИ. Искахме със съпруга ми да си купим техника затова се нуждаехме от тези пари,но като не се случи ЗДРАВЕ да е.Доволни сме от нещата който постигнахме и се надяваме новият програмен период 2014-2020г. да е по добър и ин. график да е по достоверен. Не губи надежда ,работи по това което си направил и рано или късно труда ти ще бъде възнаграден.Успех!
  • N
    Няма ли кой да попита новата медийна звезда- зам.министъра защо се прецакват младите фермери и още не е стартирал приема за 2013г?Това си е жива подигравка,защото дават парите за такива програми откъдето може да си ги делкат.Накрая ще останат някакви жълти стотинки за младите фермери и язък за хвърлените пари и труд.
  • K
    Като гледам как "отвориха" млад фермер на 2 септември и направо ми убиват надеждите за по-големи субсидии. Дано да греша, че смятам да кандидатствам по мярка 112 надявам се ако има информация да се спомене в темата (:
  • N
    Въпросите около новия програмен период са много.Има и много неизяснени механизми.Когато става въпрос за субсидии мъглата е още по голяма. Ето и най-новата новина: http://www.vesti.bg/pari/evrozona/ek-namali-parite-za-pochti-vsichki-operativni-programi-5991984 И ааз го четох това. Неприятно наистина, но да ти кажа като се има предвит, че за миналия програмен период 207-2013 България е услоила есва 18процента от отпуснатите средства, можем спокоино да получим повече и от по малки евро субсидии стига да съумеят нашите управляващи да ги усвоят като хората.
  • N
    няма да има 141 а на всички дребни фермери ще дават помощи до 1500евро само че до а не 1500 каквото реши държавата Чуват се и приказки за субсидиране на дръвче като в Гърция и останалите европейски членки, но отново само гадаем. Неведението в което ни държат е отчайващо.
  • N
    интересно изявление още утре може да отворим мерки за усвояване на парите по график трябва да отворят след десетина дни а заповед още нама ..................................................................................друго изявление... парите от гаранционния фонд не се усвояват и ще ги насочим към мярка 125 за напояване.................................................................................. какво ще отворят маи и министъра не знае. Много е неприятно това че стоим в неведение и незнае човек как да постъпи.
  • N
    аз от фонд земеделие дочух ,че 141 ще стане 3000 евро... но предполагам и изискванията ще се променят Абе и аз такива неща слушам, но все още не е ясно ние вече удобрените по старите договори какво ще правим. Говори се че сме щели да подписваме анекси към договорите и да ни увеличат и нашите субсидии.
  • G
    интересно изявление още утре може да отворим мерки за усвояване на парите по график трябва да отворят след десетина дни а заповед още нама ..................................................................................друго изявление... парите от гаранционния фонд не се усвояват и ще ги насочим към мярка 125 за напояване.................................................................................. какво ще отворят маи и министъра не знае.
  • G
    интересно изявление още утре може да отворим мерки за усвояване на парите по график трябва да отворят след десетина дни а заповед още нама ..................................................................................друго изявление... парите от гаранционния фонд не се усвояват и ще ги насочим към мярка 125 за напояване.................................................................................. какво ще отворят маи и министъра не знае.
  • G
  • K
    Въпросите около новия програмен период са много.Има и много неизяснени механизми.Когато става въпрос за субсидии мъглата е още по голяма. Ето и най-новата новина: http://www.vesti.bg/pari/evrozona/ek-namali-parite-za-pochti-vsichki-operativni-programi-5991984
  • G
    няма да има 141 а на всички дребни фермери ще дават помощи до 1500евро само че до а не 1500 каквото реши държавата
  • Z
    аз от фонд земеделие дочух ,че 141 ще стане 3000 евро... но предполагам и изискванията ще се променят

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

40 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

162 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

238 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

107 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

187 1