Избор на сортове ОРЕХИ за 50 дк.

• J
    Колеги моля за съвет.Мисля да засадя 50 дк ОРЕХИ .Към какви сортове да се ориентирам.Нивата се намира в Средна гора Старазагорско.Благодаря.
  • K
    Здравей, Избери си местен сорт и най добре този който е най-добре приспособен към почвените ти условия и местния климат. Най-добре си направи първо оценка и анализ на почвата за да видиш точно каква ти е земята и с какви характеристики е, и чак после си търси сорт който да отговаря най-пълно на тези характеристики. Така не рискуваш да засадиш нещо което няма да вирее, колкото и да го пръскаш и поиш. За точна оценка и анализ - ползвай тези http://nationalsoils.com/ , ще ти свършат най-добра работа. После с тяхните данни и оценка си търсиш най-подходящия сорт. Така е най-сигурно. И съм убеден че точно това е пътя преди всако начинание в земеделието. Успех!
  • P
    не знам ама аз преди 3 години си купих от Шумен направо нищо не става от тях съхнат не растът не знам както уцелиш сега днес броих около 32 дръвчета трябва да пресадя

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

138 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

116 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

200 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

262 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

135 0