Създаване на лешникова градина

• V
    Здравейте,имам 10дка.земя в едно мочурище и мисля да направя лешникова градина,та въпроси колкото щеш,но като за начало,ще съм благодарен,ако някой ми каже ще има ли нужда от допълнително поливане като са засадени в мочурище или не,и още един въпрос:ако кандидатствам по мярка 141 мога ли да си насадя 10 те дка,и идея какво друго мога да насадя като втора култура,защото нали е такова изискването.Благодаря предварително на всички които вземат отношение по темата и успех )))
  • E
    Здравейте! Защо искате да създавате градина в мочурище? При преовлажняване на почвата корените на растенията страдат от асфикция - недостиг на кислород, загниват, дървото закържавява и бавно умира. Дори и да преживее, има риск от болести - дървото не е жизнеспособно и е вероятно да страда от гъбни болести. Относно лешника - той е сухолюбива култура, възможно най-неподходяща за преовлажнени почви.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

цена на синя слива

някой може ли да ориентира за цени на синя слива

48 0

Сливи стенлей падат още докато са зелени

Здравейте колеги, имаме овощна градина със сливи стенлей, забелязах че сливите са почнали...

87 0

Моля за съвет относно сушенето на сливи

Здравейте! Интересува ме лесите задължително ли трябва да са от дърво? Възможно ли е да...

334 0

Смокиня, младо дръвче, трябва ли подрязване на върха

Здравейте, Имаме въпрос за младо смокиново дръвче посадено миналото лято. В момента дръ...

415 0

Какъв сорт орехи бихте препоръчали да се засадят в северозападна България?

Искам да засадя 15 декара орехи и се чудя какъв сорт да са?

421 0