Как предпазвате масивите си от говедарите?

• A
    Здравейте колеги . Тази година купих 36 декара зем.земя и засях там царевица . Предишния арендатор който я работеше гледа крави и преди около 2 седмици почна да влиза с кравите в нивата . Незнам как да го спра не съм на ти с него защото аз купих земята която той работеше. Нарочно пуска кравите , незнам какво да направя . Ловец съм мога да ги гърмя с пушката ама после със полоцията трябва да се разправям . Има ли някакав друг начин колкото се може мирен ....?
  • A
    Благодаря за съветите колеги от седмица имам нещо като пазач там и вече никой не влиза няма как не искам саморазправа ще давам пари за пазач
  • M
    Зарежи саморазправата с бой, не се знае каква беля може да стане.Сблъсквал съм се със съдебната система и още не мога да се оправя.Не знаеш на какъв връзкар или артист ще попаднеш ,ще извика свидетели ,една закана за убийство е по сериозна от нанесен побой.Сериозните адвокати по наказателно право почват от 2 000 лв. на горе. Не се знае на пиян или луд чобанин ,дали ще попаднеш, може да извади пищов или нож.Повярвай ми не ти трябва" беля в гащите".Ако не ти се разправя по законен път ,напръскай крайните редове с нещо отровно, така най ще го заболи и е възможно да му дойде акъла. Но след случая пак бягай от саморазправа. И като знам ,че това е национален спорт у Българина ,до година като не вкарва добитъка ,я ще драсне клечка на масива ,я друго нещо.Затова застраховай.
  • L
    Колеги той беше арендатор , но не даваше рента и му останаха там стотина декара а крави има над 120 броя за едната група има говейдарин а другата сам я пасе и сега ми е ядосан що съм му зел земята и затова влиза вътре барабар с кравите . Това за жалбите когото питах секи казва че нищо няма да излезе викат само ще се разкарваш ... а проблема си остава ... Другия вариан е да му бия едни сопи там и после в районното обяснения да давам . ima i oshe edin variant zemedelski SOD t.e. ohranitelna firma na zemiata ti -Delata gard...ili niakoia druga she si platish no hvanat li go vatre v nivatata ti i natatak se podrazbira rabotata
  • B
    Колеги той беше арендатор , но не даваше рента и му останаха там стотина декара а крави има над 120 броя за едната група има говейдарин а другата сам я пасе и сега ми е ядосан що съм му зел земята и затова влиза вътре барабар с кравите . Това за жалбите когото питах секи казва че нищо няма да излезе викат само ще се разкарваш ... а проблема си остава ... Другия вариан е да му бия едни сопи там и после в районното обяснения да давам . Биеш от врата надолу и гледай да е легнал по корем /първо го събаряш със следната хватка-влизаш между краката повдигаш и го пльоскаш по корем/ За да няма улики ползвай неговата сопа БЕЗ СВИДЕТЕЛИ
  • J
    ами само боя помага , до ония ден ми беше делото от години се занимавам с един простак , накрая не издаржах охранители го биеха през ден не помогна накрая се оправих сам да плащах на адвокат но делото го прекратиха сега съм добра удовлетворен и физически и икономически не смее да пребаря но пак си го следя . Не съм конфликтна личност но ако се случи пак деиствието ми щее същото страх мее да не ми хареса , глеедай да няма свидетели жалбите ако ще да са до папата няма да помогнат той също е бил арендатор и това го знаее само сопата помага жалко но е факт
  • B
    Това с полицията жалби малби нищо няма да излезе.Ще те викат през два дена да пишеш обяснения и накрая нищо.Кой ги пасе самия арендатор ли.Бой на пастирите и тва е ако ги хванеш пак -пак як бой ако ти неможеш хвани някоя група и това е а иначе да гърмиш крави после трябва да ги плащаш Много хард колега
  • S
    Това с полицията жалби малби нищо няма да излезе.Ще те викат през два дена да пишеш обяснения и накрая нищо.Кой ги пасе самия арендатор ли.Бой на пастирите и тва е ако ги хванеш пак -пак як бой ако ти неможеш хвани някоя група и това е а иначе да гърмиш крави после трябва да ги плащаш Прав е колегата.Само бой.И ако можеш заколи си някое говедо.Туй ще ти остане.Полицията нищо няма да ти свърши
  • A
    Колеги той беше арендатор , но не даваше рента и му останаха там стотина декара а крави има над 120 броя за едната група има говейдарин а другата сам я пасе и сега ми е ядосан що съм му зел земята и затова влиза вътре барабар с кравите . Това за жалбите когото питах секи казва че нищо няма да излезе викат само ще се разкарваш ... а проблема си остава ... Другия вариан е да му бия едни сопи там и после в районното обяснения да давам .
  • M
    Пишеш Жалби до ОСЗ , полиция и до кмета на населеното място, а ако го хванеш в твое място да пасат кравите и нямат ушни марки прибираш ги при теб и после нека ходи доказва че са негови. Аз миналата година така направих с едни нагли чобани пасеещи овцете си в моя ечемик. Хванах го 1 , 2 , 3 , с предопреждение на 4-тия път за връта 2 овце си хванах и си ги закарах в нас. Разчу се из селото че процедирам по мутренски начин и спряха да правят бели .
  • M
    Това с полицията жалби малби нищо няма да излезе.Ще те викат през два дена да пишеш обяснения и накрая нищо.Кой ги пасе самия арендатор ли.Бой на пастирите и тва е ако ги хванеш пак -пак як бой ако ти неможеш хвани някоя група и това е а иначе да гърмиш крави после трябва да ги плащаш
  • S
    Аз навремето реших проблема по друг начин: Жалба при кмета, кмета сформира комисия, която изчислява загубите по среден добив и по продажна цена на продукцията от унищожена площ. Секвестират се определен брой от животните хванати във посевите. Уведомява се собственика на животните, че животните му са хванати в посевите и са прибрани в капан, и за задължението което трябва да заплати на ощетения, всичко се описва в протокол съставен от кмета. Ако нарушителя откаже да заплати на ощетения обещетението посочено в протокола, Комисия съставена от кмета продава част от животните срещу документ за продажба, и възстановява на ощетения сумата посочена в протокола за нанесени щети, останалата част от парите от продажбата на животните възстановява на собственика на животните. Всичко това става за 3 дни.
  • K
    жалба до прокуратурата и областна земеделска служба .От полицията ще ви викат на разпит ,след което ако ти си собственик и си в правото си да работиш земята , тоест заявил в ОСЗ нямаш проблем а той ще го отнесе -просто малко нерви ,време и най вероятно той ще ти плати за да не се стига до съд .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта