Съвет за закупуване на трактор

• P
    Предстои ми покупка на трактор,който ще ми е основен в стопанството искам да ми върши всички операции.Дайте съвет към какво да се ориентирам като марка и мощност.Финансите с които разполагам и мога да отделя за него са 40 000 лв. максимум и отделно за инвентара.
  • F
    какво стана приятел,намерили си машина?
  • K
    Ванката е прав.Зимата ще бъде интересно.
  • R
    Ванка много смела прогноза за цената на земята и фалитите на зърнопроизводители!
  • I
    Колега,и аз ще ти дам съвет.Не си купувай трактор,по добре си намери кой да ти прави обработки със качествен инвентар.Купи си един Болгар с фадрома и ремарке за транспорт а с останалите пари си купи земя през зимата когато цената и ще падне наловина.Цените на зърнените култури и догодина ще са ниски и ще има фалити и разпродажба на техника.С трактори от 100к.с. добиви не се правят
  • R
    Приятелю, аз също ще ти дам съвет за Киоти 92 кс. Аз имам такъв и съм много доволен!
  • D
    син.
  • K
    Какъв е западният трактор?
  • D
    аз имам западен трактор и пронар 1025.100% пронара дърпа много повече и друса много по малко.западния със сеялка за пролетници и пронар със същата сеялка ,западния умалява без предно.същото е с ремарке за зърно от типа на тези за т-150.въжето все закачено на западния.ако бяха измислили по хубав климатик и по малко течове на руските щеше да супер.както казва един приятел имам 3 фенда ама имам и 3 т-150.
  • K
    Беларуса подскача като козел и с 4 те гуми едновременно
  • J
    да но тия тракторчета киоти и много други подскачат в нивата като колата на суб дог а беларуса е стабилен и не друса малко от западняците в класа пазаят бъбреците ни.
  • E
    изглежда по лек но е изчислен по правилно от беларуса и аз имам пронар 952 за който търся мераклия и ще си взема киоти 92кс сервиза е много добър и са точни пичове
  • K
    Понеже имам 3 ка плуг обръщателен Niemayer / ползвам го с беларус 952,2/ и не знам дали киоти 92 коня ще може да оре с този плуг. Т.е киоти ми изглежда по-лек трактор от беларуса.....а за навесната система мисля че няма да е проблем.
  • E
    моето киоти е 60кс и се справя чудесно с леките работи и гледах 92 кс който не отстъпва по нищо на съперниците си
  • K
    Имам въпрос за трактор Киоти 92 к.с .....дали навесната система може да вдига и оре с плуг 3ка обръщателен?
  • P
    Мисля да е западна марка и да е употребяван за нов няма да имам сили.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

85 0

John deere проблем скоростна кутия

SSvStoyanov: Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

359 5

Беларус1025 105кс.

lupo_93: 40 литра,масло 90ЕР трансмисионо.

329 3

теч на масло на трактор КУБОТА 235

Колеги, става дума за трактор кубота. Проблема е: Има теч на масло, най вероятно от...

170 0

Пред избор съм между Massey ferguson 6140 и 6255

Здравейте, пред покупка на трактор с товарач съм, та въпросът ми е кой от двата трактора е...

145 0