Мухлясва костилката на праскови

• B
    Здравейте.\r\n\r\nИмам 7 декара прасковена градина. Незнам какви са сортовете, но са няколко вида. Имам ранни и късни. Днес ходих да бера и видях че плодовете на прасковите които зреят в момента имат дупки на мястото точно под дръжката им. Плодовете са огромни, но костилката им е сцепена на две и тия които са по узрели, костилката им е мухлясала. Влизат и всякакви насекоми вътре. Кажете, моля, каква е тази болест и как да се справя с нея. Плодовете са ОГРОМНИ и много ме е яд, че немога да ги продам в този им вид. :(

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Kakvo shte kajete za praskovkite

minka1: И аз имам такива в градината си. Смятам първо да почистя раните ( да ги остържа). После ще...

1262 3

Какъв сорт праскови да избера?

Здравейте, Искам да засадя 10 дка праскови. Решил съм да посадя три сорта които зреят -...

1930 0

Въпрос относно кайсиево дръвче

marinov55: Здравей,колега! Обърни внимание,дали около въпросното дърво в диаметър на 100м.има други...

2002 2

Възстановяване на овощна градина

Здравейте предлагат ми прасковена градина която през 2015 г не е рязана нито пръскана нито...

1620 0