Обеззаразяване на оранжерия със сяра

• O
    Добър ден на всички.Първо искам да се извиня ако има създадена такава тема във форума.Аз съм още нов в тая сфера и искам малко помощ от знаещите тук.Та въпроса ми е следния.дадоха ми оранжерия 850кв да отгледам корнишони.в момента имам домати в нея и в неделя ще ги махаме.но има тута,скакалци,белокрилки и паяци по доматите.дадоха ми съвет да запаля Сяра вътре.Дали има ефект и това няма ли да навреди на корнишоните след това.ще държа 2 седмици отворено след това за да може да се проветри.Моля за малко съвет.Благодаря предварително!!!
  • O
    Вчера запалих сяра в едната оранжерия и тая вечер почнахме да изчистваме корените от домати.ефекта от сярата е всички корени изсъхнали за едно денонощие и белокрилките са изчезнали .Но пеперудата тута си седи за съжаление.днес в една аптека агронома ми предложи да напръскам почвата с Б 58.
  • D
    Паяци, та паяци!Да не страдаш от арахнофобия?
  • O
    това със сярата няма ли да помогне поне да се обеззарази найлона щото и по него има гадинки разни паяци.този дето ми предоставя оранжерията не се е грижил никак за тези гадинки.едни хора искат само да изкарат пари без да дават нищо.мисля и капково да сложа но след тая реколта
  • O
    Добро утро на всички.Искам да благодаря на отзовалите се!Dragon ще ми кажеш ли кои инсектициди са по силни.А заразения домат като изкарам корените трябва да ги изгоря нали.искам да засадя корнишони на това място след около 2 седмици.
  • D
    Зада обеззаразяваш почвата,първо трябва да я аерираш на доста голяма дълбочина.Най-екологичният начин е чрез пропарване.Добре аерираната почва се покрива с фолио,под което се пуска пара.Иначе за белокрилка,както каза колегата,третирай с подходящи инсектициди,приложени по схема.
  • T
    според мен логично е да напръскаш със инсектицид преди да изчистиш оранжерията за да поразиш гадинките и след това евентуално обеззаразяване но ако можеш се посъветвай с агроном
  • O
    Никой ли не иска да помага на един новобранец земеделец

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Дайте съвет за краставиците

фермерчето: фузарийното увяхване е характерно при сухи почви и висока температура. трябва добре да поч...

261 1

Колко дка земя е необходима за изхранването на двучленно семейство?

анонимен: Ако е със зърнени култури, поне 1000. Ако е с някакви плодове и зеленчуци - работа от сутр...

1181 4

Изкупуване на корнишони в Старозагорска и Новозагорска област?

Здравейте,къде се изкупуват корнишони на едро в някоя от двете области?Нека който има инфо...

1508 0

Краставици сорт Пролог

Някой може ли да ми каже нещо за тях или от кой източник да черпя информация ? Искам да р...

10374 0

Няма ли да има, второ плащане по мярка 112. за периода 2007-2013г.

Stoil: Подал съм заявката за второ плащане на 4.11.15г. И чакам.

2561 11