Как се обработват и третират запустели площи?

• M
    Привет на всички! Взел съм 400 декара земя на 2 парчета по 200 декара, искам да ги засея с просо; пшеница или ечемик (в миналото ТКЗС-то е сяло пшеница и просо) . Едните 200-та декара са орани преди 2 години а другите 200-та въобще не са орани от около 20 години . Въпроса ми е кога да започна оранта, колко дискования са нужни? (разполагам с Беларус 952 и ЮМЗ) Преди да засея на есен, какви торове да внеса и кога? Мисля 200 декара да са с просо, а другите 200 с пшеница или ечемик (кое е по непретенциозно)? Приемам всички съвети и ви благодаря предварително! Поздрави!
  • M
    Всичко е изчистено въпроса е Кога да започна с оранта и при положение че искам да засея пшеница и просо, операциите в следния ред ли са? - оран; - дисковане; -култивиране с валиране; -торовнасяне; - сеене; -валиране; (за торовнасянето ще направя почвен анализ преди това, можете ли да ми препорачате лаборатория в София или някакви торове)
  • P
    Де си намерил 200дка изоставени на едно място? Ако 20г. не е работено, не е ли ГОРЯСАЛО (обрасло с дървета и храсти) За това няма препарати, Ако е прекалено слабо, може само с косене да минеш, но ако има някаква земя е редно да е обрасло сериозно, а там без шредер няма как да се разминеш...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Как да намерим кординатите на малка нива в голям блок

Колеги тази година за пръв път ще се занимавам с земеделие,имам предложение да взема нива...

74 0

Дайте съвет колеги !

НФ: Дълбока оран щом не е обработвана с години, след това стандартното дискови брани. В кой ра...

65 0

Пшеница 2019

Nina: 285лв./кг Стара Загора

2007 0

Цена на пшеница 2019

Георги: Аз чух за 290 лв на тон регион Ямбол

457 0