Регистриране на земя по чл.70 - какво да правя?

• A
    Както писах по рано в една тема имам около 300 дка, наети от наследници с подписани договори за по една стопанска година. Земята за поредна година се ползва от един нахален арендатор от с.Тополница които има в този масив 50 дка, общинска земя.В общинска служба Дупница, не искат да ми регистрират земята по чл.70 с договори подписани от един насленик.Искат да са подписани от всички или нотариално.Правят го умишлено. В Радомир регистрират едногодишни договори, в брезник и трън също.Каде да се обърна и какво да правя. Имам договори, удостоверения за наследници, но немога да си вляза в земята 3 та година а и рента давам????А сега накъде.300 дка не са никак малко???? Срока изтича...
  • T
    Ако ти приемат декларацията по чл.70,общинска служба земедекие,и всичко е наред,нямаш дублаж на имотите,си е декларирай по СЕПП.Но ако имаш дублаж на имот,и ти ако им преставиш договор с нотариална заверка,и си го вписал пръв,то този с обикновения договор автоматично отпада.Така че ако твоя човек с когото имаш проблем е направил някаква измама с договори пред служба земеделие,което се случва често,ти много лесно си решаваш проблема
  • A
    А и ако съм регистрирал земята по чл.70, тя си е моя и как така ще я сее, и какво е зна4ението какви са договорите, като той няма никакви.
  • A
    Kolega a deklarira li si zemqta po SEPP.
  • T
    Колега аз преди 1 година имах същия проблем.Затова те карам да си правиш договорите нотариално заверени,за да си бетон,от кам документация.После влизаш в нивата си и толкова.,ако е засял почваш да жъниш.Мястото е твое и имаш изрядни документи.,а ако искаш и го трепи
  • A
    Kato registriram zemqta po cl.70, trasiram imota I kolegata go ne otstupi, a posee otnovo, KAKVO PRAvQ? DA Go trepam li????
  • K
    Щом имаш удостоверения за наследници -пишеш по един дог.за наем на всекиго по отделно и ги разписваш и ако има дублаж ,всеки го доказва
  • A
    Blagodarq na vs za otgovorite. Shte podam dekleraciq po cl.70 nezavisimo ot vsichki spirki, za polzvane na zemqta v realni granici. A kakvo da pravq ako vuprosniq kolega ne q ostavi pak. Izoral q e otnovo nahalnika....
  • P
    Трябва да уточниш в поземлената комисия дали няма постъпил друг наемен договор подписан от друг наследник който да получава рента без другите да знаят и да си трае и да прибира рентата, защото това е доста срещано явление при наследствени не разделени земи особено ако удостоверението е на няколко страници.Ама в този случай пак трябва да ти приемат декларацията ,а не да ти казват че не може да я приемат.В краен случай ги обяви в реални граници набий си колчета и си я работи и свиркай.
  • A
    Така искам, ама не искат в областнта. Все пак въпросния арендатор всеки ден е на кафе там.Рента не дава, може пък да дава на персонала в областната по една бонусна заплата!!!!Администрацията ни е под всякаква критика....
  • G
    Колега това е немислимо - искай среща с Директора и директно пиши жалба до Областна Дирекция земеделие. Имаш право и са длъжни да ти приемат декларацията. Ако и друг да е регистрирал същите парцели с едногодишен договор тогава парцелите отпадат и от двамата ако не се разберете и остават бели петна.
  • T
    Направи си с всичките договори,договори за аренда с нот.заверка и вписани,от там си подаваш дк.,чл.70 в общинска служба земеделие и си готов.Побързай,че имаш малко време.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта