Сеитба на ечемик върху площи, освободени току-що от ечемик

• N
    Колеги,обмислям сеитба наесен на ечемик върху площи освободени току що от ечемик.Някой пробвал ли е и какви негативи мога да очаквам?
  • V
    на запад сеят пшеница въху пшеница десетилетия само че като ожънат сеят междинна култура рапица или синап общо взето намат проблеми. аз си мисля че при ечемика с бързо засяване след жътва за 90 дни все ще падне някои дъжд да поникне и хем прави зелено торене хем ти позволява да правиш повторка без проблем. само че струва парички!
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • J
    Преди години сяхме ечемик върху ечемик и резултатите бяха трагични.Напролет имахме големи проблеми с болести и неприятели.Беше някакво чудо въпреки че бяха спазени всички агрохимични мероприятия.Добивите бяха на половина спрямо другите площи.Тогава се консултирахме с няколко стари агрономи и всичките казаха че това е най лошата комбинация ечемик върху ечемик и ни посъветваха за напред да не я прилагаме.
  • D
    ечемика е много по добре за повторка отколкото пшеницата,която боледува повече.правя по 2500 декара повторки защото не сея рапица или царевица,поради ред причини.иска повече пръскане и повече торене
  • B
    И така 4години
  • T
    Какъв ти е проблема. Изораваш плитко и след като завали култивираш и сееш. Трябва да наториш повече от това с което си торил обикновено.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

T

високодобивни семена ечемик

Фермер: Сорт КАЗАНОВА на ЛимаГрейн добив 2017 регион Стара Загора 740 кг все още немога д...

1839 1
G

Цена на ечемик 2017г.

Куповач: 260 лева докарано на пристанище стартова цена Последсвие ще се понижи

8076 16
M

Посевна норма на ечемик в кг.

: Започвам да мисля че няма компетентни,което според мен не е така.

4786 4
V

Как да постъпя с израсъл ечемик?

stamen2000: nedei se zanimava s gluposti

2774 9
S

Споделете опит при отглеждане на ечемик сорт Хенриете!

Колеги, някой сял ли е ечемик сорт Хенриете?

2025 0