Въпроси за отглеждане на овошки

• I
    Пиша от името на баща си. Той е собственик на земя предимно засята с овощия, а това са праскови от сортове \"Адриатика\" (мнозинство), \"Бейбиголд\" (6, 7, 9). \r\nИмам няколко въпроса, които ни съпътстват последните 6 години, т.е. от както сме започнали този бизнес, а те са:\r\n1. Колко пъти трябва да се обработва почват на цялата площ, по време на една астрономическа година?\r\n2. Колко пъти трябва да бъдат обеззаразявани дървета, чрез пръскания конкретно за болести като: съчмянка, брашнеста мана, рано кафяво гниене в рамките на една астрономическа година?\r\n3. На какво се дължи смолотечението? \r\n4. Защо е типично за сорта \"Адриатика\" да се образуват повече цветни клончета, въпреки ефективна резитба преди това? Посочете причина. \r\n\r\nЩе сме много благодарни ако отговорите на нашите въпроси.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Kakvo shte kajete za praskovkite

minka1: И аз имам такива в градината си. Смятам първо да почистя раните ( да ги остържа). После ще...

1433 3

Какъв сорт праскови да избера?

Здравейте, Искам да засадя 10 дка праскови. Решил съм да посадя три сорта които зреят -...

2377 0

Въпрос относно кайсиево дръвче

marinov55: Здравей,колега! Обърни внимание,дали около въпросното дърво в диаметър на 100м.има други...

2197 2

Възстановяване на овощна градина

minkap: Може да стане градина и сега е подходящия момент да се започне с възстановяването ѝ. Първо...

1810 2