Знае ли някой как се сее люцерна и овес

• P
    Здравейте.Имам следния въпрос знае ли някой как се сее люцерна заедно с овес. Казаха ми, че имало такава практика като се засеели заедно двете растения овеса до първия откос пазел младата люцерна от суша и силно слънце.Та мисълта ми е ако има някой наясно нека да сподели как става сеитбата съотношение на семена и всички особенности. [:talk:]
  • L
    Здр колеги сях люцерна на чернозем 4 категория без да валирам защото заваля проблем ли е ?? сеялката е саксония на 3 КГ ????
  • V
    коблеги,някой знае ли дали мога да комбинирам люцерна,овес и грах.решил съм да опитам
  • ot vraca sam zemiata ni e 5-6-7 kategoria.niamame zasajalenie 4ernozem.kakv dobiv imate na kos.na kakvi sortove zalagate.
  • I
    Колега , аз сея люцерна от 1984-а . Най-важното е каква ти е почвата. Добра реколта можеш да имаш само на черноземна или алувиална почва. Аз съм на втората. Както знаеш и люцерната иска влага. Най-доброто е, че после на тази земя можеш да сееш всичко и да не ти трябва тор. Люцерната обогатява почвата идеално с азот и то в дълбочина. Към какви семена си се насочил? забрави да напиша : не я смесвай с нищо, сей я чиста
  • vi6 licernata iska da e na hybava zemia.za po bedni zemi evropata e po dobra no pyska 10-15 bali .eljyniata raste po bavno i e po kaprizna no moje da ti pysne i 40 bali na kos
  • според мен сей си люцерна + овес за да можеш да вземеш поне два откоса за годината в най лошия случай , това за запазване на влага чрез овеса е съвършено вярно и още един съвет не знам за какви декари става въпрос но за люцерната се препоръчва сеидбата да се извърши кръстато аз лично съм правил този номер и последно което мога да посъветвам сей със сеялка саксония или нейни производни сеидбената норма е около 2.700- 2.800 на дк но ти ръгай поне на 3.000кг няма да сбъркаш успех
  • C
    а ти ивчо не бъркай люцерната сей я чиста
  • C
    а ти ивчо не бъркай люцерната сей я чиста
  • C
    споко сега ще си каже
  • Еееиииии пи4ове готини сте с отговорите в ФОРУМА еее па тоя с лицерната и овеса [:slap:] ееее каде е Иван да му каже как ХАААААААА ХА ХА ХА ХА ХА ХА
  • D
    даите да му званем на всезнаикото
  • A
    търси в речника може да от гатнеш
  • N
    А сега да даде съвет Иванов и брат му нали е спец във всичко
  • D
    Някои разбра ли нещо?
  • лицерна

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Индустриален коноп/събиране на реколта

Здравейте , дали някой може да помогне с контакт на човек или фирма в София или покрайнини...

74 0

Пръскане на кориандър

delibaltov: Праксим 200-250 мл.-дка

244 1

Помощ и съвет !

Здравейте ! Разполагам с 100 декара земя в така известната на всички добруджа. Нямам никак...

170 0

Пазар на лимец

Някой знае ли фирми изкупуващи лимец и някакви актуални цени ?

241 0

Жътва на люцерна с claas dominator

Колеги какви сита ще ни трябват и какви са настройките за люцерната, че ще ни е за 1 път :...

211 0