Дискова брана - нова българска или вносна втора употреба?

• S
    Здравейте колеги,\r\nдилемата е следната: имам трактор 160 к.с. и трябва да го агрегатирам с дискова брана. По-добре ли е да се купи нова българска брана от Перла или Раломекс или да му търся вносна втора употреба, защото новите са много скъпи, или може и българкса втора ръка. Ще съм ви много благодарен за мненията
  • I
    При избора на брана е важно и с каква сеялка ще сееш след това.Българските не са лоши но 560 мм е малък диаметър за дискове,а на западните цените на щендрите са дооста високи.Другото което трябва да избеереш в вида на брраната-V или Х образна.
  • J
    4-4.5 раломексн наща е от 2005 и няма проблем.
  • S
    Нямам никаква брана, за това искам да чуя вашите мнения и напътствия
  • G
    Ако нямаш друга по-тежка брана аз не бих ти препоръчал навесната - по принцип навесните са добре за предсеитбенно минаване, но за първо минаване на угари (слънчоглед царевица) ще ти трябва нещо по-сериозно. За 160 к.с ти трябва нещо между 4-4.5 м по възможност поне 4т Българска на Перла не бих ти препоръчал - леки са и са слаби аз си купих 2008г такава 5.5 накъса се цялата, може да са подобрили качеството но аз не бих рискувал повече. Тази година си купих брана на Ролмако от Геомар (http://et-geomar.com) 6м 32 000 лв без ддс мисля беше. Не съм я ползвал усилено но за сега ми изглежда добре а цената е съизмерима с тази на Перла.
  • A
    Stoi4evi sus Zetorite
  • S
    Коя фирма ги предлага на пазара тези "Уния"?
  • A
    Kupi si diskov cultivator. 4 metra Unia Ares nov navesen e 15000 lv.Vseki disk na otdelen lager, s edni diskove 15000 dka garantirani. Nqma da sburka6. Az se rodih s neq. Ima valqk otzad I nivite stavat kato leti6te. Tova e evtiniq variant, ima I amazone ama e 3 puti po skupa. Ti re6ava6.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Скорости на мотофреза

Lupo93: На първа фрезоваш, на втора транспорт с ремарке

86 1

Мнения, за мотофреза Belini B-115

Здравейте колеги, Харесал съм, мотофреза Белини модел B-115. За първи път ще закупувам...

225 0

Колеги, как да нстроя руски плетен плуг 4×25?

solun: Здравей. Първото нещо, което се прави е оглед на самия плуг - трупиците да са разположени...

250 2

Запитване за мотофреза

Драгомир: Колега за каква машина става въпрос. Един приятел от Румъния преди 3 години ми прати фреза...

265 1

Мнения за мотофреза Gardenia GD 17-M-MEGA с ремарке

Мишо: Препоръчвам ти мотофреза с марка RURIS или DAC. Двигателите работят много по-добре от тези...

2151 1