Проблем с Болгар ТК 82 - не завива на дясно

• L
    zdraveite imam nujda ot savet imam bolgar tk 82 vdigna mi se na zadni gumi i padna ot okolo 2m viso4ina na prednite gumi predimno pove4eto padane be6e na predno dqsno kolelo pri van6en ogled nqma ni6to s4upeno ili izkriveno 6tangi hebel vsi4ko si e zdravo no neiska da zaviva na dqsno na lqvo zaviva bez problem no na dqsno izob6to ne iska kakva moje da e pri4inata kazaha mi 4e moje da e ot rediokconiq klapan na hidravlikata ili da e s4upil grebena v konzolata otvorih go gore kapaka grebena sa6to e zdrav kalpana sa6to go vidiqh na van6en pogled mi izglejda6e zdrav no mi kazayha 4e e ot nego bili dosta kaprizni, ako nqkoi dade savet predvaritelno mo blagodariq
  • F
    Може да ти е счупено буталото на хидравликата. На едната страна завива а на другата хич или много трудно.
  • E
    Първо се научи да пишеш пък после гадай , кой - какъв е?
  • T
    Правилно са те насочили. Причините могат да бъдат две: 1. Механична - изкривени и счупени щанги, зъби на червяка на хебела и др. такива; 2. Хидравлични - запушена магистрала на подаване на маслото помпата към кормилната кутия. За да разбереш каква е повредата според мен повдигни предния мост и завърти наляво и надясно. Ако се върти значи повредата е хидравлична. Ако не се върти - механична. Имаш някъде счупен зъб или нещо попаднало между зъбите т.н. докато намериш повредата. Мен ми изглежда че повредата е механична. Тръгвай от кормилото и до края като изключваш и включваш последователно механизмите. Пожелавам успех и пиши какво е излязло.
  • P
    О, и аз се отказвам да го чета... Да си се кьори сам на ченгелите си!
  • D
    ти да не си учителка, ако е така изчезни от този форум
  • E
    Българи сме! Другото ни е чуждо....... Толкова много букви и нито една точка , нито запетая
  • S
    Като се научиш да пишеш на български, ще ти отговориме, това дето си го писал не се чете.
  • D
    при мен беше станало така обаче немога да си спомня точно кое беше се счупило в моста мисля полуоската и втулката на която се нанизва целият краен редуктор на предният мост

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

36 2

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

45 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

216 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

103 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

100 0