Старозагорска овца - мнения и споделяне на опит

• D
    molq koito e gledal takiva ovce da spodeli vpe4atleniqta si,dobre li se prisposobqvat, kakva e mle4nosta i plodovitosta.blagodarq vi predvaritelno
  • C
    до колкото са чисти при народната селекция
  • C
    има един възрастен човек идва на изложението в Сливен има много готини мъжкари чисти
  • J
    iskam da si zakupq dve majki agneta za kochove tel 0878956792
  • C
  • C
    Светльо ,къде ще я караш една овца до Видин?
  • M
    Далече ми е Свищовско, иначе цената е добра.
  • D
    Колега,тази овца не е моя а на братовчеда.И аз се колебая дали да я купя намира се в с.ХаджиДимитрово Свищовско.Овцата беше супер ,жалко че няма коч от тази порода.Овчарите са я омъститили от завист.Вимето е голямо и с много големи цицки.Братовчед ми иска на циганите 100лв. за нея,ама агнетата са още малки(всъщност вече е само едно)Едно е дал на един колега, едно умря на 10 дена.От нея си е оставил 2 женски шилета.
  • тази овца е създадена за по-топъл и умерен климат.Започнах със старозагорска овца,но при нас трудно се климатизира и се ориентирах към плевенска.Тя е по-устойчива и добре се развива в северните ,студени райони на страната.Показателите на плевенската също са много добри.
  • M
    За видинско дали ще станат?
  • C
    както при фрезийците по-добри са кръстоските
  • C
    по принцип трудно се приспособяват,в други райони
  • M
    Самата кръстоска е добра, по принцип по голямо унаследяване е по мъжка линия, но и майката е важна.Със сигурност е добре агнетата да бъдат оставени за кочове. Имо и друго, аз също имам овца която 2 години подред има по 3 агнега, тази година има 2 женски и е маститна с една бозка още от както сме я купили.Въпреки това съм я оставил като ценен екземпляр а агнетата които не бозаят от нея ги храня с биберона или ги прикрепям на друга овца.Съвета ми е да не продаваш овцата за клане, ако неискаш да си я оставиш аз може да я купя.А и друго 3наците в една плацента ли са били?
  • D
    Колеги много добра порода е ст.овца.Братовчед ми има такава даваше около 1,8л на ден.Три пъти се е агнила като последните две години раждаше по три агнета.За жалост овчарите ,които са я гледали през лятото са омаститили едната цица,която е без мляко но другата дава близо литър . Като си отгледа агнетата овцата ще се бракува.Тази година е родила 3 мъжки.Едното агънце вече е продадено.Моят въпрос е дали мъжките агнета ще пренесат наследствените качества на майката,като коча е мелез на Черноглава плевенска?
  • D
    ms kolegi mn xubavi ovce az 6e zimam majko agne za ko4 starozagorski i za tva pitam,dano stane spolu4liva krastoska
  • N
    и моите са от старозагорски и наши местни кръстоска виж ги

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

165 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

127 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0