зърнопроизводство - ще мога ли да взема субсидия по мярка 121 още първата година?

• A
    Здравейте,аз съм нов във форума но предприемам мерки да се занимавам със зърнопроизводство.rnИнтересуваме понеже ми предстои да взема 1250 дка и мисля да я засадя с пшеница,но тъй като сега ще започвам със този бизнес ме интересува дали ще мога да взема субсидия по мярка 121 още първата година тъй като фирмата ми няма да има една година дейност, все още не съм регистриран като земеделски производител и трябва да ползвам техника под наем, което всичко това са си разходи.И какви разходи ще имам по обработването на земята като тя не е наторявана и обработвана от 20 години rnБлагодаря ви предварително Мирослав Андреев
  • A
    Пък и на програми не разчитай.
  • A
    1200 декара са едно сериозно начинание и една голяма отговорност,а и да ги засееш с един вид култура си е глупост.При положение,че нямаш и собствена техника ще е много трудно дори и невъзможно.Разходите ще са огромни,а и ако те удари един такъв град си вътре и с 2та крака.Като за начало напиши с какъв капитал разполагаш.
  • A
    и още нещо да ви попитам какъв тонаж ще ми трябва да я засадя тази земя благодаря предварително
  • A
    ами коя мярка е най-подходяща в такъв случай понеже ми трябва да си закупя техниката и да направя мелница в района затова мисля че тя е по добра за кандидатстване
  • G
    121 мярка за зърнопроизводство - забрави
  • A
    Колега аз незнам някой да дава трактор плуг сеялка и т.н. под наем . Може да ти додат на услуга,но под наем... . След като не е обработвана 20 години плащаш на едно К700 да ти го изоре иначе с трактор с малко мощност малко тругно ще ти е!!! Айде успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта