zetor 12045 при работа вдига температура и започва да се чува свистене

• K
    здравейте колеги,\r\nимам проблем с моя трактор зетор 12045. Като поработи и вдигне температура почва да се чува едно свирене и все едно богсува съединителя. Смених помпата която се намира в коритото и лентата, но проблема си остана. \r\n Някой ако може да помогне или поне да каже от къде е възможно да идва този проблем ще съм много благодарен.
  • P
    Ок, разбрах те напълно , ще опитам и пак ще пиша !
  • K
    Kakvo mu be6e???? 1. износен сегмент на съединителя на бързите 40 лв 2.износени дискчета на съединителя-купих целия пакет 450лв 3. едно от зъбните на редуктора за бавните беше тръгнало 340лв 4.няколко лагерчета едното е 17 лв 5.и лентата за бавните сменихме 80лв 6.гурнитури, о-пръстенчета И ми казаха че щом един път се е прецакала помпата дето се намира в коритото значи трябва да се сменят и тези неща , а аз бях сменил само помпата, лентата за бавните и маслото
  • K
    Дайте сега да оправим и моя Урсузлия. След ремонт на кутията е , но на бавните вие и спира, на бързите няма проблем ! там може би е само до регулировка. От лявата страна на коритото на трактора ти се намира клапана който включва бавните , той се държи на три болтчета 13 отвиваш ги и вадиш пружината и пак завиваш болчетата, след това над този клапан има една гайка 22 или 24 беше, която се навива на една шпилка, отвърташ гайката и навиваш шпилката докато не усетиш че е опряла, но не стягаш силно след това я връщаш с оборот и половина след това слагаш пруйината отново и би трябвало да се оправи трактора . ако не си ме разбрал звънни на 0894 73 10 39 Юлиан
  • P
    Дайте сега да оправим и моя Урсузлия. След ремонт на кутията е , но на бавните вие и спира, на бързите няма проблем !
  • A
    Kakvo mu be6e????
  • K
    трактора е вече поправен и ако някой има такъв проблем мога да му кажа , че в най-лошия случай трябва да извади около 1200 лв за части и два дни работа
  • A
    Mери налягането тогава.На двете тръбички отзаад в дясно на вала.На едната има налягане като е пуснат вала, на другата като е спрян. Според мен налягане няма да има щом прави този проблем и на бързи и бавни.Ще да е клапана щом си сменил помпата.При това положение си сменил помпата за нищо, старата ти е здрава нй вероятно.200 лв вътре.пази я.Дай отговора за налягането.12 атм трябва да има на ниски обороти и почти не трябжа да се променят, с или без гас.Ако е студен може и 13 и 14.Но като загрее ще паднат.
  • K
    Ako sa iznoseni segmentite na suedinitela za burzi I bavni, 6te dava problem samo kato sloji6 ru4kata na burzi.Na Bavnite 6te raboti bez absolutno nikakuv problem.Ima klapan za nalqganeto, zatova ti kazah otzad pri silootvodniq val da premeri6 s ured. 12-14 atmosferi.Ako e po malko, polu4ava se tva pri teb.Ti kaza 4e ima nalqgane, koeto moje da e 3 atmosferi.Premeri go....Togava 6te mislim ako go ima. Добре колега ще премеря наляганетои ще кажа какъв е резултата. А иначе трактора дава същия проблем и на бавните които се включват от под волана
  • A
    Ako sa iznoseni segmentite na suedinitela za burzi I bavni, 6te dava problem samo kato sloji6 ru4kata na burzi.Na Bavnite 6te raboti bez absolutno nikakuv problem.Ima klapan za nalqganeto, zatova ti kazah otzad pri silootvodniq val da premeri6 s ured. 12-14 atmosferi.Ako e po malko, polu4ava se tva pri teb.Ti kaza 4e ima nalqgane, koeto moje da e 3 atmosferi.Premeri go....Togava 6te mislim ako go ima.
  • K
    kOQ POMPA SMENI TI KOLEGA???? Kato RAZDELI6 TRAKTORA PRI DISKa ima dve pompi???Edna ima v koritoto mejdu skorostite ,svalq se I koritoto mejdu suedinitela I skorostite, tam e suedinitela za burzi I bavni.Neq trqbva da smeni6...NEQ LI SMENI????? тази помпа смених , а другата не зная къде се намира. А тази помпа има ли някъде от където да се регулира какво налягане да подава или пък някой клапан . Другото в което се съмнявам да не би да са износени гумичките на буталцето дето стяга лентата за бързите и бавните
  • P
    A дали просто, наистина да боксува съединитела , и моя свистеше но само при потегляне или рязко натоварване при оран, натегнах си съединителя и спря
  • A
    kOQ POMPA SMENI TI KOLEGA???? Kato RAZDELI6 TRAKTORA PRI DISKa ima dve pompi???Edna ima v koritoto mejdu skorostite ,svalq se I koritoto mejdu suedinitela I skorostite, tam e suedinitela za burzi I bavni.Neq trqbva da smeni6...NEQ LI SMENI?????
  • K
    и на бавните пак прави така макар и по рядко налягането на маслото си го има. Какво друго може да прави проблема
  • A
    Пършо започваш с филтрите имаслото в скоростите.Като стоиш отзад на трактора,вдясно до вала има две тръбички, мериш дали има 12-14атм масло.Ако има тогава ще да е отишло нещо друго
  • A
    Ami ima ligo problema I na bavnite kato e??? Kogato losta pod volana e na bavni.te imam predvid?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

LS мнения

Мисля да си купувам трактор LS 100 PLUS ако някой има такъв моля да си каже мнението

92 0

John deere проблем скоростна кутия

SSvStoyanov: Лампите които светят са 7 и 8 по означението на трактора

365 5

Беларус1025 105кс.

lupo_93: 40 литра,масло 90ЕР трансмисионо.

334 3

теч на масло на трактор КУБОТА 235

Колеги, става дума за трактор кубота. Проблема е: Има теч на масло, най вероятно от...

172 0

Пред избор съм между Massey ferguson 6140 и 6255

Здравейте, пред покупка на трактор с товарач съм, та въпросът ми е кой от двата трактора е...

146 0