разсад за корнишони

• T
    Здравейте на всички!Нова съм във форума и имам следния въпрос.Имаме двор на село 3 дка с кладенец и възможност за напояване.Сина ми,който е на 18 г. се е амбицирал да се занимава \r\nсъс земеделие.Желанието му е да засее корнишони.И въпросът ми е следния-как се приготвя разсад за такова количество?Моля ако някой може да даде конкретен съвет,тъй като по форумите не открихме нищо.
  • K
    Аз сея моите на 2 метра ред от ред. 80-90 см е много малко, ако са пълзящи.
  • R
    сееш директно на 50см. семка от семка и 80-90см. ред от ред
  • T
    Колеги и аз се занимавам с корношони но до сега съм сял само на семка.Но за да се хване времето когато хората си ги правят за зимата,трябва да се сеят около 1-6 маи.
  • A
    Здравейте.Колега,на каква схема на засаждане се сеят и сега не е ли късно
  • M
    Слагаш направо по 2 семки в дупката на разстояние 4-5см една от друга и заравяш,нищо не разсаждаш.
  • T
    Благодаря за отговорите!Най-вероятно след като се сеят директно след това трябва да се разредят за нормална гъстота?
  • M
    И аз се занимавам със корнишони,направо си купуваш семе и го сееш не ти трябва разсад.
  • P
    do kolkoto znam korni6onite se seat direktno na poleto ot 15 mai do 10 yni no yspex

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко дка земя е необходима за изхранването на двучленно семейство?

анонимен: Ако е със зърнени култури, поне 1000. Ако е с някакви плодове и зеленчуци - работа от сутр...

691 4

Изкупуване на корнишони в Старозагорска и Новозагорска област?

Здравейте,къде се изкупуват корнишони на едро в някоя от двете области?Нека който има инфо...

1247 0

Краставици сорт Пролог

Някой може ли да ми каже нещо за тях или от кой източник да черпя информация ? Искам да р...

10208 0

Няма ли да има, второ плащане по мярка 112. за периода 2007-2013г.

Stoil: Подал съм заявката за второ плащане на 4.11.15г. И чакам.

2521 11

Добър ли ще е добивът на корнишони след предшественик райграс?

dafinkalazarova: Ами ако ти е обедняла почвата все тая каквото и да сложиш.... Вземи проба и виж да какво и...

1256 1