сеидба на пионер 25 - чупи се при окопаване?

• M
    ако има някои които е сял искам да попитам добре изникна но сега катого окопавам много се чупи такали е които знае да каже или е заболяване на кореновата система rn
  • I
    Колега,не споменаваш нищо прилагал ли си почвен хербицид...? Подобни проблеми е имало почти всяка година и това е почти сигурно ,че се дъблжи на почвеното действие на Стомп.Доказано е,че при влажни условия и ниски температури активното вещество на Стомп се акумулира в основата на стъблото на слънчогледа и там се образува пръстенче,което се втърдява и там се чупи много лесно..имам доста снимки за това ако искаш ще ги пусна
  • M
    Благодаря!Аз съм патил от техните прехвалени селекции-може да са добри,но нека някой друг да им се радва!
  • J
    пионер са много добри при мен сяти на един блок по едно и също време тяхния посвев е няколко идейки по добър от другите.
  • M
    Колега,щом е от прехвалените селекции на Пионер е цяло чудо щом е поникнал изобщо.Защото те НЕ СА ГОТОВИ ЗА СЕИТБА,нищо,че си изсипал маса пари за тях.Това е нормално за Пионер-техните хибриди не са третирани с инсектициди.И аз се опарих.нищо,за догодина ще знаеш-има толкова сортове и селекции,а ние точно на Пионер се спряхме заради гръмката му реклама.....
  • M
    за сега е от препарата забранено ве-сво от 2 год
  • I
    Поллзвал ли си почвен хербицид,макар че по малкото информация която даваш трябва да е резистентен на експрес?
  • R
    преди години имах същия проблем теления червей я деше стеблото даже вятара е сабараше
  • R
    преди години имах същия проблем теления червей я деше стеблото даже вятара е сабараше

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

716 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

270 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5482 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1593 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1333 4