съвет за подходяща потопяема сондажна помпа и генератор

• J
    Здравейте, \r\nПрочетох много експертни мнения по тема която ме вълнува и реших да потърся консултация от специалисти във форум:\r\nИмам сондаж със следните характериситики :\r\nПвц колона фи-160 дебелина 7.7 мм\r\nсондажен кладенец 42м статично водно ниво 6метра\r\nфилтърна част от 6 до 40.7м/утайник 1,3м/\r\nСондажа е правен 07.2009 год и прочистван с еърлифт\r\nПървоначалната ми идея е е да монтиран преливен съд в горната част на имота денивилацията е около 20 м/ и да поливам гравитачно\r\n или пък алтернативно директно от потопяемата помпа да поливам с разпръсквачи това малко ме притеснява понеже те имат високо съпротивление и ще затормозяват потопяемата помпа/\r\nдругия въпрос е че нямам централно ел захранване и трябва да закупя и генератор също се чудя какъв да бъде\r\nМоля за съвет и консултация за подходяща помпа и за генератор?\r\n
  • I
    Здравейте, rnПрочетох много експертни мнения по тема която ме вълнува и реших да потърся консултация от специалисти във форум:rnИмам сондаж със следните характериситики :rnПвц колона фи-160 дебелина 7.7 ммrnсондажен кладенец 42м статично водно ниво 6метраrnфилтърна част от 6 до 40.7м/утайник 1,3м/rnСондажа е правен 07.2009 год и прочистван с еърлифтrnПървоначалната ми идея е е да монтиран преливен съд в горната част на имота денивилацията е около 20 м/ и да поливам гравитачноrn или пък алтернативно директно от потопяемата помпа да поливам с разпръсквачи това малко ме притеснява понеже те имат високо съпротивление и ще затормозяват потопяемата помпа/rnдругия въпрос е че нямам централно ел захранване и трябва да закупя и генератор също се чудя какъв да бъдеrnМоля за съвет и консултация за подходяща помпа и за генератор?rn Привет, не е проблем да ползваш сондажната помпа за разпръсквачи но тя трябва да е с 30-40м по висок напор( в зависимост от това и къде ше бъдат горна долна част на мястото) от тази с която ще пълниш, т.е говорим за две различни помпи, другия вариант е да сложим на тази с по високия напор управление на оборотите - честотно, но то е цифра. може да се наложи почистване на сондажа но ще стане чсно след като се пусне помпата. Избора н апомапта зависи и от дебита на сонадажа ако има данн или е мерено. За генератора трябва да решиш монофазен или трифазен, като изберем помпата ще го умуваме там има особенсоти с пусковите токове те са до 7 пъти по големи и има риск да си купиш генератор и той да не стартира помпата има т. нар софт стартери но и те са пари. обади ми се ще коментираме 0886610151

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

63 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

33 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

163 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

578 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1157 3