пръскане на царевица проблем

• D
    на препарата който си взех за царевицата пише, че може да се пръска от 2 до 8 лист на културата. Въпроса ми е какъв е риска и колко е голям ако царевицата порасне повече.rnНяма да навлизам в подробности защо толкова закъснях. Мислех да пръскам днес, но снощи валя доста в търговище и така като гледам няма да може да се влезе още поне 2 дена. rnАко има някои които е попадал в такава ситуация, ще съм благодарен да сподели опита си.rn
  • V
    za lisno podhranvane , kakto i za osnovno torene e nai dobre s organi4na tor ot kokoshki vdiga i dobiva s 30-40 % www.ecoreltd.com e saita ,tam ima mnogo interesni informatzii
  • I
    Опредевено е добре да се спазва срока и фазата на третиране на всяка култура.В случая е трябвало да пръскаш до 8-ми лист.Но от личен опит съм пробвал да пръскам и в 9-ти лист с Мистрал и Пик на Синджента.Няма никакъв проблем. А за Аминната сол/2,4 Д/ по добре не я използвай.Тя се прилага най -много до 5-ти лист и дори тогава е опасно.Опасното е,че листата се навиват ,деформират.Междувъзлията се скъсяват и стъблата са много чупливи.И при слаб вятър се чупят лесно.
  • A
    Преди години истървах тази фаза за пръскане при царевицата,но пръсках с 2,4Д.Нямаше да има никакви проблеми ако не беше дошла голяма буря,всичката царевица в млечна зрялост легна на земята .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Заместител на линурон при кориандър

Иван: Колега намери ли препарат за кориандъра ?

216 1
1703 1

Фунгицид при слънчоглед

Cheha: И аз съм се замислил по този въпрос, но смятам да поизчакам с фунгицида защото съм пръскал...

320740 4

Браншеста мана по пшеницата

fendtpower: няма такава доза 2 гр на Дербито бъркаш дозата започва от 2.5 до 3.3

16789 14