съвет за овцеферма - има ли смисъл да навлизам в тези води?

• A
    здравейте колеги.На 30 години съм и имам намерение да отглеждам овце,като за начало мисля да закупя 150-200 бр млечно направление.та въпроса ми към вас който се занимавате от доста време е има ли смисъл да навлизам в тези води.Интересува ме колко лева излиза разхода на овца за година кото говорим за добро отглеждане и хранене,кое доене е по-ефикасно-машинното или на ръка.Знам,че милионер няма да стана,знам също така,че работата е много и без почивен ден,и че началото ще е много трудно.От старазагорско съм и пашата е оскъдна.rnБлагодаря предварително.rnЧЕСТИТ 24-ти МАЙ
  • K
    Пропуснах да спомена ,че мога да те уредя със стадо от което 100 бройки ще са на 2 агне сиреч млади майки
  • K
    Към yuseinov: Аз не мога да разбера на теб точно какво не ти е ясно,като не можеш да кажеш нещо смислено по темата не си давай не компетентното мнение. А пък аз теб не мога да те разбера ,на тоя етап ако си решил да се занимаваш с овце или имаш сив капитал за пране или си върл любител на овце , следиш ли пазара за агнета последните 3 години , но теб това май не те притеснява понеже питаш за разходи на еденица бройка и понеже задаваш относителен въпрос ще ти кажа следното ако си произвеждаш фуражите сам ще си на червено но ако ги купуваш наистина си камикадзе
  • A
    Към yuseinov: Аз не мога да разбера на теб точно какво не ти е ясно,като не можеш да кажеш нещо смислено по темата не си давай не компетентното мнение.
  • B
    смеска са аз сам взел шилета защото исках да почна с млади маики като ги взимах много ги хвалеха
  • Z
    браво ,все отнякаде трябва да се започне . каква порода са овчиците .
  • B
    здравеите и аз смятам дасе занимавам с овце засега сам взел 5 да видя как ще трагне мисля че е добре вие какво ще кажете
  • Z
    beladona: моите пият минерална вода от половинките e beladonke nie ne sme ot milionerite za da im vzimame mineralna voda mersi vse pak za predlojenieto 6te go imam na predvid. mislq 4e tuk vseki koito jelae moje da obmeni opit ili da popita za takav ,taka 4e nqkoi komentari koito ne sa na mqsto trqbva da se spestqt
  • Y
    здравейте колеги.На 30 години съм и имам намерение да отглеждам овце,като за начало мисля да закупя 150-200 бр млечно направление.та въпроса ми към вас който се занимавате от доста време е има ли смисъл да навлизам в тези води.Интересува ме колко лева излиза разхода на овца за година кото говорим за добро отглеждане и хранене,кое доене е по-ефикасно-машинното или на ръка.Знам,че милионер няма да стана,знам също така,че работата е много и без почивен ден,и че началото ще е много трудно.От старазагорско съм и пашата е оскъдна.rnБлагодаря предварително.rnЧЕСТИТ 24-ти МАЙ като чета писанията.направо си камикадзе-ела вълчо изяж ме.моля ти се! започни първо да задаваш правилно въпросите!
  • B
    моите пият минерална вода от половинките
  • Z
    Мерси ,пасището наистина е много важно . Затова и избора при решения на вапросите ни става още по труден ,но идва и друг вапрос -построика-градеж? -каде ,как ,Вие какви условия сте подсигурили на вашите животни? А и ако може да ми кажете откаде пият вашите овце вода,река или собствен източник
  • M
    Първото което ще ти кажа а и може би най важното е да имаш добра паша.В село което няма хубаво пасище няма да ти върви овчарлъка.
  • Z
    Здравейте,радвам се че сте започнали тема сега когато този вапрос ме мъчи -кога започваш да си на печалба -разход на овца-стадо какво първо трябва да знам преди да се захвана с купуване на овце Мерси предварително за отговорите.
  • B
    Млад фермер с овце не ставай момче

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта