Начинаещ фермер - с какво да се захвана?

• Z
    Искам да попитам просто за мнения и за съвети , понеже никога не съм се занимавал със земеделие. Имам къща на село с 2 декара двор и понеже не знаех преди време какво да правя с двора взех , че го засях с праскови. До преди 2-3 години имаше доста плод и се изкарваха добри пари , но напоследък не се получаваха нещата. Ядосах се и изкорених всички дръвчета , че хвърлях много труд и пари , а не излизаше почти нищо.rnСега двора ми пустее и се чудя с какво да го насея. Дават ми съвети да пробвам с Целина (керевиз) , но никога не съм се захващал с подобно нещо.rnИмам и около 20 декара земеделска земя , която за момента съм я дал на роднина да си сее жито. Иска ми се да започна да се занимавам със земеделие , да произвеждам нещо и да изкарвам някакви парички от това , но някак си не ми стиска да се хвърля с главата напред само в това начинание. Доста мнения изчетох и повечето бяха , че производителя винаги е прецакан и обречен rnА също мога ли да разчитам на субсидии или някоя евро програма. Колко парички горе-долу отиват по проекта?rnЩе съм благодарен на всеки отделил от времето си за съвет и мнениеrnrnrnrnrn
  • D
    според мен вземай си земята достатъчна ти е за 141 мярка, скоро и предстои отваряне добра субсидия с не много изисквания мисля, че ще си доволен ... виждам си работлив..

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Kakvo shte kajete za praskovkite

minka1: И аз имам такива в градината си. Смятам първо да почистя раните ( да ги остържа). После ще...

1431 3

Какъв сорт праскови да избера?

Здравейте, Искам да засадя 10 дка праскови. Решил съм да посадя три сорта които зреят -...

2372 0

Въпрос относно кайсиево дръвче

marinov55: Здравей,колега! Обърни внимание,дали около въпросното дърво в диаметър на 100м.има други...

2189 2

Възстановяване на овощна градина

minkap: Може да стане градина и сега е подходящия момент да се започне с възстановяването ѝ. Първо...

1809 2