смъртнос при агнетата

• C
    колеги имате ли голяма смъртност при агнетата тази година
  • Правил ли си ваксинация ентеротоксемия есента на овцете? Кочовете изследвани ли са за заразен епидидимит ?
  • 1.Официалния ветеринарен лекар не е безплатен лекар за фермерски грешки и ветеринарномедицински измишльотини. 2.Той се интересува от определени заболявания от ДПП за 2011г.която ти не си благоволил да прочетеш. 3.Не може да се иска изследване без да е ясно следното -начин на отглеждане;хранене;движение на животни ;извършени ваксинации и др.
  • шапа е с масова смъртност при младите животни-поразява им сърцето.обади се на общинския лекар да прегледа стадото и да вземе проби от умрелите-държавата за това му дава заплата.скоро умряло агне сложи в фризера да спре гниенето на вътрешните органи.
  • Искам да се посъветвам с вас.В североизточна България има голяма смъртност при агнетата.От 54 овце се родиха 100 агнета и 28 вече умряха.И малки и големи.. Моля ви,дайте ми съвет.Ако някой има подобни проблеми и може да помогне ще съм много благодарен. А лекарите са пълни непокиси никой не идва да ги погледне тези овце и да каже какво става..
  • M
    Опс, грешка в предишния пост, да се чете 35.
  • Извинявайте, че се намесвам, аз нямям много овце и аборти, но ще Ви посъветвам да се обърнете към обслужващия Ви лекар. Трябва да се вземат кръвни проби и да се изследват до 24 часа след аборта. Ако не сте го направли и имате нови случаи потърсете го. Знам, че ще възразите и ще кажете, че лекарите са неграмотници и не ги интередува, но намерете общ език.
  • ти си овеличил майките гледам а с фермата какво става
  • M
    от 305 оагнети до сега имам 1 аборт, и 3 умрели агнета.
  • I
    имам 6 аборта 11 умрели агнета от 300маики досега
  • C
    моите са 3 аборта до този момент
  • M
    Тази година имаме два аборта и две трудни раждания при овцете,но тенденцията да се увеличава теглото при новородените продължав
  • C
    при теб колко е?
  • на какво според вас се дължи това
  • C
    не съм приключил кампанията още

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Изкупуване на вълна

Здравейте колеги знаете ли кой изкупува вълна и на каква цена

117 0

de minimis

Колеги проверихте ли попадате ли в списъците за деминимис? Пълна каша и отново браншшовит...

42 0

Твърдо Виме овца

Здравейте фермери имам 10 овце едната от тях е с уголемено Виме и на допир твърдо не е гор...

167 0

Високи заплати в овцевъдството затворен тип

чмв: Ако фермата е 250 овце не е проблем да се дадат 1500 заплата

1061 2

цени на овче мляко

Колеги знаете ли каква ще е цената на овчето мляко по региони за тази година?

652 0