цени на телета-сукалчета

• M
    колеги говедовъди,на какви цени реализирате телетата сукалчета,мъжки и женски?
  • svetleto da kaje ot koj kraj na blgaria e i kak gi prodava teletata
  • S
  • S
    Продавам мъжки теленца монбелиард от 10 дни до 2 месечна възраст.
  • купувам телета Монбелиар и Симентал цена,възраст,килограми,брой? [email protected]
  • ot 4 godini ugoqvam sao teleta,vse po nqmat cena ,tazi godina mi be6e posledna obi4am gi kato dega si gi gledam ama ne mojah da izbiq i furaja
  • От кой район на българия си и колко пари го даваш
  • M
    Митко,влез в сайта на асоциацията за развъждане на монбелиарда и симентала-НАРМС,там членуват по-големите ферми с тези породи.Има и телефоните(повечето са актуални)и някои може да имат за продан.С телетата е по-трудно,защото повечето ги отглеждат до юници и ги реализират на по-висока цена.Успех!
  • DO MIRCHEV kolega dai nqkakvi koordinati na fermi s simentali
  • PRODAVAM MAJKO TELE NA 7 DENA SIMENTAL OT MESODAEN TIP PRIPLODA E OT IZKUSTVENO OSEMENQVANE
  • ами купувам го 150лв.на 6-7дни.до 42ден поя по 6л.на ден,после намалява и така до отбиване цената му скача до 300лв.Храниш го до 400-500кг.Сметнете си фуража и труда .Виждате каква ви е себестойността и после си сметнете каква ви е разликата между продажната стойност и себестойността.приспаднете си и парите за пътен лист и остатъка ви е печалбата ако има такава.Гледам ги не защото ми е голяма печалбата,а защото в определени месеци ми помагат да си плащам заплати и др.разходи,но съм на път да се откажа.Единственото им предимство е че взимаш пари на куп.
  • M
    Твоят доктор е голем пич.Я,го изпрати в опитната станция у Видин.В момента се предлага на пазара (трябва да погледна,коя беше фирмата) семенна течност и от двата вида:направление месодайно и млекодайно.Нямам информация симентала да е в графата на чисто месодайните породи в България.
  • V
    На стената си, общинският ни доктор си е лепнал голяма бележка внимание "Симентал не е Млечно направление порода", така че ако се надате на субсидия от млечно направление от симентали хич се и не надайте !
  • M
    Има нещо друго,което е необяснимо.От три месеца върви наша обява за изкупуване на телета и малачета и до сега успяхме да съберем само няколко,а в същият момент народа се оплаква от ниски изкупни цени и какво ли още не.Вярно ,че търсим определени породи и все пак не ми се струва нормално,някой да иска да те отърве от телето,а ти вместо да си продаваш млякото-да поиш теле,което после да продадеш под себестойността си!
  • това се отнасяше само за телета за угояване без произход
  • при тези изкупни цени на телешкото и тези цени на малките телета ви препоръчвам Вие да си ги гледате без пари.Нямате никакъв нюх за бизнес.Преди ги подарявахте само и само да се отървете от тях,а сега гледате да компенсирате ниската цена на млякото с теленцата.Така няма да оцелеете.Преосмислете си политиката на стопанството.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

411 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

446 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1140 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1683 2