Паша за животните

• V
    Zdraveite kolegi. Sigurno I vie se sblaskvate sas sashtia problem.Az jiveia I otglejdam jivotnite si v edno selo do Montana. Vse e bilo no kato tazi godina ne e bilo.JIvotnite ni niama kade da pasat vsichki obshtinski zemi sa dadeni na chastnik vsichki chastni zemi taka narechenite beli petna sashto slojili sa ohrani I ne razreshavat na jivotnite dori I voda da piat na iazovira koito ima.Moeto pitane e zakonno li e da se dadat vsichki obshtinski zemi na edin chovek ili firma ne triabva li da ostanat I svobodni zemi. Shte zapochne kositba niama kade da kosim za tezi jivotni.
  • M
    Това е то няма такава държава . Всичко е само за . А животновъдите и животните ни кучета ги яли .
  • V
    Колеги, по повод на зададения въпрос, неведнъж съм апелирал за дискусия, но е налице такъв правен хаос, че на практика общините си правят каквото си поискат и облагодетелствуват всякакви "играчи" срещу тлъсти комисионни.Няма закон , който да задължи общините да провеждат търговете първоначално само между животновъди, има само заповед на министъра на земеделието, която те не са длъжни да изпълняват.Така на практика се явихме сдружение на животновъди срещу избрани от общината фирми и резултатът беше, че софийските фирми дадоха по 27лв. на декар и ни отсвириха от търга.Бог високо - цар далеко - управия няма!Министъра се кахъри по телевизията, но то е само за замазване на положението, защото ако искаха да свършат нещо в полза на животновъдите, щяха да приемат ясни правила и сега нямаше да ни занимава тази тема!!!
  • E
    по закон общинските пасища и земите от държавниа поземлен фонд се разигравт на търг, като за пасищата и от двете категории у4астват само регистрирани животновъди с пове4е от 5 ЕПЖ-та,50 овце или козии никои няма право да спира пашата

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

109 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

328 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

811 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

816 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1