Какви семена за зеле и каква тор да използвам?

• I
    Здравейте, мястото е 2 декара неизползвано 4 години, има много плевели и след празниците ще напръскам с раундъп 2 литра. Имам няколко въпроса: Да слагам ли оборска тор, 2 агронома вече ми препоръчаха да не слагам защото много плевел щяло да има, другият ми въпрос е за избора на сорт, ако може да ме насочите към определен сорт които наи много се търси за консервиране, засега съм се спрял на кьосе 17 . Каква тор да слагам и кога, казоха ми само НРК 60-70 кг на 2то декара но искам да чуя какво ще ме посъветват тук разбиращите хора.Ще сея семената към 10 юни и ги глася за октомври. Предварително благодаря, поздрави
  • D
    пруктор -сея го вече 5-6 години и съм доволна,зелки 3 кг ,около 8 тона от декар
  • J
    Аз от години сея Кьосе и не съм доволен от добива.Предполагам ,че сортовата чистота е нарушена. Добив не повече от 2,5 тона от декар. Проблемът е ,че не става готово масово. Част от зелето узрява рано и се напуква,а друга част няма и намерение да стяга зелка. Не стегнатата (не узряла) зелка е много лека и нетрайна. А има и растения , които въобще не правят зелка, а по скоро приличат на огромна салата. И това се получава от купени семена. За това няма и добив,има много брак.Сея го като късно зеле предназначено за кисело, защото в моя край търсят само кьосе иначе с радост бих го заменил.
  • G
    колега ако не е тайна сподели на кои сортове залагаш, тази година мисля и аз малко ранно зеле да си посея.
  • D
    Избери друг сорт!Засято рано напролет кьосето стрелкува масово!Има много подходящи холандски,японски ранни сортове /50-60 дни/,с много добри вкусови качества,издържат на преовлажняване,практически не стрелкуват! Аз залагам пи 2 -3 сорта:ран-по-дребни глави;средно ран но много устойчив на разпукване-с по-едри глави.
  • P
    60-70г семена на дк. Добив около 4т/дк.
  • I
    здр колеги искам да питам смятам да засея 4.500 декара зеле сорт кьосе 17 някои може ли дами каже колко растения са ми нужни и средния добив ако някои го е отглеждал
  • P
    Здравейте, преди една година направихме опитно поле на японската фирма САКАТА и сортът Нюслем се представи блестящо.Даже колегите от Македония споделиха ,че при тях се сее този сорт ,а не толкова Грандслем ,заради едрината на зелката.Относно тора имаме добри впечатления от английските торове Омекс,които ги има и на 1 л и на 20 л. опаковки. Ако желаете се свържете с нас за повече информация на е -mail [email protected] или на телефон 0888/994950.
  • M
    аз също не мога да намеря информация за този хибрид.Мойте зелки,някои от тях са по-големи,други по-малки,трети сега свиват,но немога да кажа,че са много твърди,но ще видим какво ще излезе,има още поне 1 месец и малко отгоре
  • K
    Здравей колежке,случайно се натъкнах на това,че си засяла зеле "Ню Слем"F1.Тъй като и аз засях от същите,немога да намеря никаква информация за този сорт.Безспокои ме факта че ще останат много дребни,защото имам и от сорт "Кьосе 17",които вече имат големи но меки все още глави,а този има малки но твърди зелки,които почнаха да се завиват по късно.Дали ще растат още или ще останат такива?
  • M
    Аз си купих НЮ СЛЕМ F1-32лв.-2500 семена.Зелките са по малки от гран слем.Гран слема стават по5 и повече килограми
  • I
    Колеги, дайте съвет за семената, сега идях на сайта на агрис сортове на Клаус Браво ф1 и се разколебах за семената а трябва да ги поръчам вече, чудя се между Браво ф1 и Пруктор ф1 и грандслем, надявам се не съм станал досаден, благодаря предварително
  • P
    zavisi ot vodoizto4nika ti i debita my ako e kladenec ili sondaj s dylbo4ina nad 7-8 metra 6te ti trabva potapia6ta pompa i generator.ako poliva6 ot reka 4e6ma ili plityk kladenec c po goliam debit stava i s benzinova pompa. syveta mi e ako 6te izpolzva6 miastoto za dylgogodi6no za polivni koltyri pysni si tok 6te izbie6 razxodite byrzo. ako ima6 motofreza moje6 da i montira6 turbna makar 4e ne eza prepory4vane pri po dylgo natovarvane az polivam s benzinova pompa koiato mi zaxranva ot 2 do 4 pryska4a pri razxod ot 0.6 do1.2 na 4as pompata ia ima na snimka v profilami. dano sym bil polezen. kolegi molia da byda izvinen za latinicata. ako iska6 zvyni mi na tel 0878999494 za pove4 info
  • I
    Имам нов въпрос и много ви моля някой да ми помогне. имам ел.помпа но трябва да слагам нов електромер на двора, това е много скъпо на този етап, така че ми се въртят 2 вариянта в главата- 1ви да взема бензинова помпа, а 2рия е да взема генератор за ток които да захранва ел.помпата, защото ми споменаха цени от 500-1000 лева от енергото за прекарване на нов електромер и направо се шашнах Моля кажете вие какво мислите
  • I
    Много ти благодаря за информацията, човекът, който ми го каза работи в агроаптека и можеби ми го е казал така защото сигурно има изгода да закупя от семето което ми препоръча пред грандслем
  • I
    Не го запомних колега, като мина отново през там ще го погледна

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Селективни хербициди

Няма значение: Каква доза приложихте

141 2

Проблеми с домати

Здравейте! Сложих разсад преди 4 дни. Никога преди не съм се занимавал и не знам точно ка...

259 0

Калиев сулфат и троен супер фосфат

От къде в Стара Загора мога да намеря Калиев сулфат и троен супер фосфат

2882 0

Споделете съвети при торене на лозя

syfury: Здравей, Като цяло калиевите торове в България са скъпа суровина, но за щастие нашите п...

3101 4

Хербициди срещу полски хвощ при поникнали картофи

darvarq83: Имам същият плевел в царевица ,и аз не мога да се отърва от него.Пръскам с Мустанг тръшка...

4426 4